Детектори валют - що потрібно знати.
Часто задаваемые вопросы
  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

16.05.2019

Детектор валют повинен бути обов'язковим предметом в будь-якій організації, де відбуваються, в тому числі, готівкові взаєморозрахунки.

 
Основні типи детекторів банкнот

 

Глобально виділяють два основних типи детекторів:

1) переглядові детектори валют
2) автоматичні автоматичні

Суть

переглядових
полягає в тому, що аналіз банкноти здійснюється користувачем. Тобто остаточне рішення з приводу справжності банкноти приймається користувачем. До переглядовим моделей належать всі види перевірки, де здійснюється візуальний контроль. До них відносяться: ультрафіолетова, інфрачервона, магнітна, детекция на просвіт. Найчастіше переглядові моделі детекторів валют йдуть або виключно ультрафіолетові або комбіновані з різними видами перевірки в одному пристрої.

Автоматичні детектори
валют принципово відрізняються тим, що в них відсутній людський фактор. Перевірка здійснюється самим пристроєм, користувач практично не бере участі в даному процесі. Подаються банкноти в основному по одній купюрі, в деяких моделях можна помістити пачку (наприклад, DoCash Cube).


 
За якими параметрами перевіряються банкноти в детекторах



Найбільш поширені види детекції, які використовуються в детекторах:

  • Ультрафіолетова детекція.
    Один з найбільш поширених захисних ознак. При звичайному освітленні вони не видно, а проявляються лише в ультрафіолетовому спектрі (365 нм).
  • Інфрачервона детекція.
    Вид захисних ознак, які можна виявити за допомогою ІЧ-камери. Зображення з камери відображається на екрані детектора валют.
  • Детекція по магнітним мітках.
    Захисний ознака, який використовується у фарбі в деяких елементах банкнот. Наявність в фарбі даних вкраплень перевіряється за допомогою магнітної головки.
  • Перевірка водяних знаків
    (нижнє підсвічування). Даний параметр можна визначити за допомогою нижньої підсвічування, яка дозволяє побачити водяні знаки.
  • Перевірка в косопадаючому світлі
    . Дана детекция дозволяє побачити зміни кольору деяких елементів банкнот (наприклад, на доларах напис 100 USD змінює колір із зеленого на фіолетовий при перегляді під різними кутами).
  • Перевірка наявності мікротекстів
    за допомогою лупи або збільшувального скла. Будь-яка банкнота містить мікротекст і дуже дрібні символи. За допомогою лупи їх легко виявити.
  • Антістокс.
    Один з нових способів перевірки справжності банкнот. Являє собою різновид інфрачервоної детекції (лазер) з певною довжиною хвилі. При перегляді банкноти за допомогою даної технології на купюрі повинна з'явитися зелена точка.


 

Чи достатньо простого ультрафіолетового детектора валют.


Для зовсім базової перевірки або виявлення плям, цвілі на банкнотах даного виду перевірки може бути досить. Підроблення ультрафіолетових міток стає все більш якісним, тому рекомендується використовувати додаткові види детекції крім ультрафіолетової. При перевірки банкнот по більш ніж одному параметру ймовірність виявлення фальшивки істотно збільшується.

Найбільш ефективна перевірка і найбільш складна для підробки - інфрачервона детекція (в переглядових детекторах) або використання автоматичних детекторів.

 

Чим відрізняється інфрачервона детекція від ультрафіолетової.


 
Принципова відмінність в чому. Ультрафіолетова детекция дозволяє виявити мітки, які видно в УФ-спектрі (з довжиною хвилі 365 нм), при цьому, дозволяє бачить мітки безпосередньо на банкноті і аналізує їх.

Інфрачервоні мітки можна побачити тільки за допомогою екрану і інфрачервоної камери. Тобто на самих банкнотах нічого не відображається, а ІК-мітки видно на купюрах тільки вна екрані детектора. Інфрачервона детекция технічно більш складна як в реалізації, так і у виготовленні фальшивої банкноти.

 

Як працює кишеньковий (портативний) детектор валют.



Кишенькові детектори валют виділені в окрему категорію за рахунок своєї специфіки. Найбільш поширені варіанти портативних детекторів:

  • ультрафіолетові
  • інфрачервоні
  • автоматичні


Ультрафіолетові
кишенькові детектори бувають лампові (наприклад, PRO-4P, BCASH D18) і світлодіодні. Світлодіодні моделі найбільш ефективні і довговічні (наприклад, популярна модель BCASH Smart). У світлодіодних варіантах істотно більш яскраве світіння, а також можливість роботи при яскравому денному освітленні, чим не можуть похвалитися моделі з лампами.

Принцип роботи такий же як і у стаціоанарних моделей.

Автоматичні портативні
моделі можна віднести до категорії кишенькових, проте їх габарити дозволяють переносити пристрій з собою в невеликій сумочці (DoCash 430, Dors 230). Можливість автономної роботи робить моделі одними з кращих рішень, коли потрібна оперативна перевірка банкнот в умовах відсутності мережі 220В.