Як вибрати маршрутизатор (роутер)
Часто задаваемые вопросы
  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

23.07.2020

Інтернет все більше охоплює планету. З кожним роком вимоги до швидкості передачі даних зростають. Для того, щоб дійсно отримувати задоволення від користування Інтернетом - ми розглянемо невід'ємну його складову - маршрутизатори або роутери.


Вибираємо маршрутизатор - для чого саме?



Якщо правильно вибрати маршрутизатор, ви забезпечите відмінну передачу інформації, з мінімальними затримками і підвисань, а також захистите свої дані від недоброзичливців. Якщо говорити про роутере для будинку, варто визначити кілька параметрів: скільки видів техніки планується підключати, яка швидкість потрібна для кожного девайса, на яку відстань повинен доходити сигнал зв'язку. Для сімейної пари з дитиною, досить самого звичайного роутера, без будь-яких додаткових опцій. Інша справа, якщо вам потрібен Wi-Fi для офісу з командою працівників. А що якщо ваша дитина любить «важкі» ігри, що вимагають швидкої передачі даних? У цій статті ми розберемося як вибрати комутатор в Україні для самих різних цілей.


Швидкість передачі даних роутера.




Цей параметр залежить від кількості користувачів, які підключені до роздавальнику Wi-Fi, але також і від можливостей роутера. Стандартно, сигнал роутера розподіляється по всім аксесуарам рівномірно, з одним застереженням: хто перший підключився - той в пріоритеті і 100% буде отримувати інтернет. Далі все залежить від того, як багато пристроїв яке підтримує роутер. Поширеною швидкості в 150 Мбіт / с достатньо для нормального обслуговування 2-3 гаджетів, якщо користувачів буде більше - краще брати обладнання з підтримкою 300 Мбіт / с. Також не забувайте, що швидкість первачі залежить від вашого провайдера і тарифного пакета обраного вами. Варто врахувати силу природних перешкод, таких як бетонні стіни, дерев'яні двері, перегородки. Кожна міжкімнатні стіна, може знизити силу сигналу на 30%, бетонна ще більше.


Який частоти роутер купити і важливий цей параметр?




Частотність буває різна - для більшості завдань підходять класичні параметри, для деяких - більш специфічні. Розглянемо детальніше їх:

  • 2,4 ГГц - частота підтримується більшістю сучасних девайсів, включаючи більш старі. Працює в стандартах: 802.11b - реально на виході можна отримати до 5 Мб; 802.11g - 24 Мб; 802.11n - до 220 Мб при 4 антенах. Однак більшість сучасних роутерів давно підтримують стандарт 802.11ac - видає реальних більше 200 Мб. Радіус дії
  • 5 ГГц - відрізняється меншим радіусом стійкого сигналу, в реальності ви зможете отримати інтернет через 2 стіни, що не далі. Сучасні пристрої підтримують 5 ГГц частоту, однак старі девайси практично немає. Для цієї частоти не «страшні» перешкоди хвилі іншої побутової техніки, а також сусідні Wi-Fi, які працюють на частоті 2,4 ГГц. Також ця частота видає більш реальну швидкість передачі, заявлену виробником.
  • 2,4 ГГц / 5 ГГц - на ринку є моделі роутерів, які можуть працювати на обох частотах, проте ціна таких аппаратов- трохи дорожче.




Кількість антен в маршрутизаторі.




Перед тим, як роутер купити варто дізнатися кількість внутрішніх і зовнішніх антен. Чим вище цей параметр, тим краще стійкість сигналу і відповідно обмін інфомація. Зовнішні антени дозволяють збільшити радіус доставки інтернету. Деякі моделі поставляються зі знімними антенами, що дуже зручно якщо доводиться часто переїжджати. Стандартно, для хорошого сигналу досить 4-х зовнішніх антен - це забезпечить хороший сигнал Wi-Fi. Стандарт MIMO дозволить зробити сигнал більш стійким в тому випадку, якщо підключено забагато споживачів інтернету.


Кількість портів



Перейдемо до портів. У 99% пристроїв домашнього або офісного рівня обаладют стандартними роз'ємами:

  • WAN - можливо підключити кабель провайдера до роутера і приступити до роздачі Wi-Fi.
  • LAN - дозволяє підключити до роутера комп'ютер в якому немає стандарту Wi-Fi, а також приставки та інші девайси через кабель. Оптимальний набір LAN-виходів - 4.
  • DSL / xDSL / ADSL - можна підключити інтернет через телефонний зв'язок.
  • USB - використовується для передачі даних на флешку, закачування фільмів з торрента і т.п.



Щодо захисту і збереження інформації варто сказати лише одне - краще маршрутизатор купити з шифруванням WPA2 (це найнадійніший метод захисту інформації).


Якого виробника роутера вибрати?



Багато виробників мережевого устаткування представляють в своєму модельному ряду даний тип пристроїв в тому числі. Найбільше різноманіття різновидів представлено у наступних брендів:

  • TP-Link - найпоширеніший виробник роутерів, з відмінною ціновою політикою. Можуть порадувати користувача безліччю опцій серед яких: батьківський контроль, захист від злому (фізична кнопка WPS), гостьовий режим, підтримка IP-телефонії, власна оперативна пам'ять, гумові ніжки на корпусі - запобігають ковзанню і т.п. TP-Link маршрутизатор ціна якість співвідношення кращу якість за свої гроші.
  • D-Link - компактні пристрої з швидким налаштуванням при першому підключенні. Для використання деяких девайсів досить підключити порт Ethernet, ввести пароль - і насолоджуватися серфінгом в мережі.
  • Asus - сподобаються любителям сучасних іграшок. Компанія випускає ігрові ноутбуки і відповідно роутер які здатні забезпечити потужний сигнал Wi-Fi.



Зазначеним особливості вибору даного мережевого обладнання дозволять вибрати оптимальну модель під конкретну задачу. Нагадуємо, що в Компанії А-Техно найнижчі ціни на дану продукцію і ретельний підхід до доставки замовлень. Не важливо, в якому місті з'явилася необхідність купити маршрутизатор - Київ, Одеса, Львів, Запоріжжя, Маріуполь, Харків, Дніпро або будь-яке інше місто України - замовлення прийде якісно запакованим і швидко.