Як вибрати плівку для ламінування
Часто задаваемые вопросы
  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

13.04.2022

Плівки для ламінування - види та особливості використання.


Плівка для ламінації використовується в багатьох сферах не тільки бізнесу та торгівлі, а також практично всіх видів діяльності. Школи, дитячі садки, навчальні заклади активно використовують ламінування для виготовлення навчальних матеріалів. Поліграфічні компанії, середній та великий бізнес ламінують календарі, листівки, плакати, візитки та рекламну продукцію.

Перевага цієї технології проявляється багато в чому - захист від зовнішнього середовища, безпека документа, поліпшення зовнішнього вигляду, презентабельність продукції. Ці фактори потребують купити ламінатор і плівки до нього важливою умовою функціонування підприємства.

Розглянемо основні властивості плівки для ламінування:

  • Фіксація кольору, властивостей матеріалу, збільшення насиченості кольору;
  • Підвищені властивості адгезії (зчеплення клейового шару з поверхнею)
  • Захист від впливу пилу, вологи, високих та низьких температур, а також механічних пошкоджень

Для виготовлення плівки для ламінування використовується багатошаровий поліестер, деякі виробники використовують полівінілхлорид. Рулонна плівка покривається з одного боку клейовим шаром, у конвертної плівки клейовий шар нанесений на внутрішню частину обох плівок. У звичайному стані поверхня з боку клеючого шару шорстка та матова. Після ламінації клей стає прозорим (якщо не використовується матова плівка). Відразу після проходження через ламінатор матеріал готовий до експлуатації.

Параметри товщини плівки для ламінування


Одним із ключових параметрів матеріалів для ламінування є товщина. У деяких джерелах цей параметр називають щільність, але це не так. Товщина плівки вимірюється в мікронах (можливі скорочення – мкм, mkm, mic). Конвертна (форматна плівка) представлена ​​у продажі з товщинами від 42 мкм до 250 мкм. Рулонна плівка проводиться починаючи з товщини 24 мкм та до 250 мкм. Це зумовлено різними сферами застосування рулонної та конвертної плівок.

Сфери застосування плівок різної товщини залежать від багатьох факторів та вибираються індивідуально. Для плакатів, постерів, обкладинок журналів, листівок використовують тонкі плівки від 22 мкм та вище. Для надання жорсткості готової продукції або у разі максимального захисту документа, записок, архівів від вигинів та пошкоджень використовують плівки для ламінування завтовшки від 75 мкм до 150 мкм. Плівка товщиною від 150 мкм підходить для надання максимальної жорсткості (ламінація візиток, посвідчень, карток). Наприклад, ламінований аркуш паперу плівкою 250 мкм за якістю нагадує пластикову картку.

Різні виробники використовують різне співвідношення клейового шару до основи плівки. Цей параметр відображається на упаковці як позначення через дріб – 50/50, 60/40. Чим менший клейовий шар тим жорсткіша плівка – незалежно від її фактичної товщини.

Матова, глянсова та інші фактури плівки.


Найбільш поширеними плівками за фактурою поверхні є матові та глянсові. Крім цих типів є ще більш спеціалізовані плівки, які ми теж розглянемо. Глянцева плівка для ламінування бюджетна та найбільш затребувана. Після ламінації вона повністю прозора і створює ефект більш насиченої та контрастної кольору.

Матова плівка як перед ламінуванням так і після виключає відблиски на поверхні і на ній не залишаються сліди від пальців. Часто матовою плівкою ламінують візитки чи меню у ресторанах чи кафе. Різновидом матової плівки для ламінування є версії з ефектом SoftTouch. Поверхня такої плівки матиме бархатистий на дотик ефект.

Окремо варто виділити плівки з різними ефектами – дрібного піску, льону, голографічних, кольорових. Подібні варіації дозволяють підібрати потрібним тип плівки під будь-яке креативне завдання – у поліграфії, сувенірній продукції, внутрішній та зовнішній рекламі.

Гаряче та холодне ламінування.
Будь-який ламінатор здатний підтримувати два режими - холодного та гарячого ламінування. Плівки для ламінатора також є для цих двох режимів.

При гарячому ламінуванні клейовий шар плівки нагрівається до температури його плавлення (зазвичай не менше 70 градусів) та вклеюється у поверхню паперу. Після остигання продукції поділити плівку від матеріалу без пошкоджень неможливо. Технологія гарячої ламінації найпоширеніша, оскільки підходить більшості існуючих матеріалів.

Холодне ламінування використовуються в ситуація, коли не можна впливати високою температурою на місце, куди наноситься плівка. До таких матеріалів відносяться парафіновмісні матеріали або з восковим покриттям, матеріали на основі термопаперу. Структура такої плівки близька за властивостями зі скотчем – на поверхні нанесений клейовий шар, який не потребує нагрівання та одночасно взаємодіє з матеріалом при проходженні через ламінатор. Плівка для холодної ламінації відчутно дорожча, ніж для гарячої.

Пакетна та рулонна види плівок для ламінування.

За форматом та розміром плівки діляться на дві категорії – рулонна та конвертна (вона ж пакетна або форматна). Перший тип поставляється у форматі намотаної у рулон плівки і найчастіше використовується у рулонних ламінаторах. Застосовують рулонну плівку для широкоформатних плакатів та банерів у поліграфії. Переваги – майже немає обмежень за форматом.

Плівка намотана на спеціальні втулки різних діаметрів (залежно від типу рулонного ламінатора) – діаметром 1 та 3 дюйми. Намотки можуть бути у широкому діапазоні – починаючи від 50, 100 та 200 метрів та до 3000 метрів. Чим товщі плівка, тим менше намотування рулону. Використовувати можна як для односторонньої ламінації, так і для двосторонньої.

Товщина рулонної плівки та матеріал бувають такі:

  • 20, 32, 75, 100, 125, 250 мікронів. Виготовляють з поліестеру (його називають поліетилентерефлатат, лавсан або РЕТ);
  • 24, 27, 30 мікрон - використовується поліпропілен (він же РР);
  • від 8 до 250 мікрон – матеріал полівінілхлориду (він же PVC).

Плівки з поліпропілену за властивостями найбільш м'які та гнучкі. Залежно від товщини може бути різної еластичності. Випускається в глянсовому та матовому варіантах, сфери використання – одностороннє та двостороннє ламінування.

Плівка для ламінування полівінілхлориду (PVC) близька за властивостями до попередньої, але має свої особливості. Вона краще тримає та відновлює форму навіть при згортанні, зламах. Плівки з цього матеріалу часто виготовляються і різною текстурою – satin, мат, softTouch чи голографічні.

Перейдемо до розгляду такого типу плівки – пакетної. Пакетна, конвертна, форматна плівки звучать по-різному, але означають те саме. Вони складаються з двох листів склеєних по краю однієї сторони, через що зовні нагадують пакет або конверт. При проходженні через ламінатор на матеріал приклеюється плівка з обох боків – лицьової та зворотної. Така технологія дозволяє швидко ламінувати швидко та легко ламінувати продукцію. Ціна конвертного ламінатора може бути бюджетною, на відміну від рулонних моделей. До мінусів такого типу плівок можна віднести обмеженість у форматах – максимальний формат плівки А3, А3+, рідше А2.

Форматну плівку називають через наявність обмежень по форматах. Представляємо найповніший перелік існуючих форматів пакетної плівки:

  • 54×86 мм, 65×95 мм, 67×99 мм, 70×100 мм — знижкові картки, пропуски, візитки, права водія або техпаспорт, навчальні матеріали;
  • 80х111 мм, 80х120 мм, 85х120 мм, 100х146 мм - брошури, блокноти, листівки;
  • формат А6, розмір 111 х 154 мм;
  • формат А5, розмір 154 216 мм;
  • формат А4, розмір 216 х 303 мм;
  • формат А3, розмір 303 426 мм;
  • формат А3+, розмір 305х420 мм;
  • формат А2, розмір 426 х 600 мм.


У цій статті ми спробували зібрати якомога більше інформації щодо витратних матеріалів для ламінатора. Якщо у вас є запитання, що потребують додаткової консультації – рекомендуємо звернутися до спеціалістів нашої компанії А-Техно за телефоном (044) 205-40-19. Досвід роботи з 2006 дозволять відповісти на будь-які питання цієї тематики. Зручний спосіб вибрати або купити плівку для ламінування реалізований на нашому сайті.

Нагадуємо, що ми можемо здійснити відправлення замовлення до будь-якого міста України навіть у день його оформлення.

Рекомендуємо ознайомитись та підписатися на наш YouTube канал, у якому зібрані унікальні відео, присвячені ламінаторам та витратним матеріалам до них. Нижче представлений ролик, в якому описані важливі параметри вибору плівки ламінації: