Піклуватися про кондиціонер потрібно правильно
Часто задаваемые вопросы
  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

07.07.2010

Як правило кондиціонер купується для того, що б поліпшити собі життя. Особливо в літню пору. Але, як показує практика, не завжди це благо людства приносить користь. Іноді воно стає джерелом нових проблем.

Найпоширеніша скарга, що покупець витратив купу грошей, а в кімнаті все одно душно і спекотно. Так само протягом гарантійного терміну кондиціонер ламається, а гарантійщікі відмовляються лагодити, посилаючись на те, що це гарантійний випадок. Ще одна типова скарга зводиться до того що в кімнаті з'являється запах. Або все добре, але чому то діти стали частіше хворіти.


НЕ ЕКОНОМТЕ НА ПОТУЖНОСТІ



«Головна причина виходу кондиціонера з ладу - його неправильний підбір», - говорить менеджер ТОВ «Клімат Системз» Роман Грицун. Якщо кондиціонер купується для кімнати площею 20 кв. м, його охолоджуюча потужність повинна бути не менше 2 Квт. І так далі - на кожні 10 кв. м житлового приміщення потрібно брати не менше 1 Квт потужності. Але більш потужні агрегати і коштують дорожче, а людям-то хочеться заощадити. Ось і беруть на 40-метрову студію, кондиціонер як на 20-метрову кімнату. І він постійно працює в режимі максимального навантаження, що з часом призводить до поломки компресора вартістю приблизно в половину ціни кондиціонера. Крім того, кондиціонер з недостатньою потужністю, швидше за все, не зможе підтримувати комфортну температуру. Фахівці компанії «А-Техно» рекомендують брати кондиціонер ще і з запасом потужності, з огляду на те, що в приміщенні можуть з'явитися додаткові джерела тепла: наприклад, прийде в гості велика компанія, будуть відкриватися вікна і двері і т. Д.


ДІЙТЕ ПО ІНСТРУКЦІЇ



Наш народ не любить «жити за інструкцією». Багато власників кондиціонера використовують його, ні разу не відкривши прикладену до нього техдокументації. І, наприклад, взагалі не чистять фільтри внутрішнього блоку, що обов'язково потрібно робити кожні дві-три тижні. А при забитих пилом фільтрах, по-перше, зменшується обдування випарника і повітря охолоджується гірше. По-друге, кондиціонеру важче працювати, з'являється гул, компресор працює з перевантаженнями, що скорочує термін його служби. По-третє, кондиціонер може почати текти - через порушення режиму роботи холодильної системи.

Багато хто не проводять регулярних профілактичних робіт, куди входить, наприклад, чистка внутрішнього і зовнішнього блоків, що вкрай бажано перед початком кожного сезону. З сильно забрудненим зовнішнім блоком система нормально функціонувати не може. Іноді кондиціонер доводять до того, що в ньому заводяться всякі жучки-павучки та бактерії. Чому, за словами технічного фахівця ЗАТ «Інсталяційні системи» Олександра Тромсе, з'являється огидний запах. Павукові кокони можуть забити трубки, по яких йде конденсат, і кондиціонер починає текти, а розплодилися в кондиціонері мікроорганізми - розноситися потоком повітря по приміщенню.

Далі, для побутових спліт-систем звичайна так звана нормована витік фреону - робочої рідини кондиціонера. Тому з вказаною в інструкції періодичністю (зазвичай 1,5- 2 роки) цю втрату потрібно заповнювати. Без цього фреону виявиться недостатньо для нормальної роботи, компресор може перегрітися і вийти з ладу.

У компанії «А-Техно» вказують ще на один популярний спосіб скоротити термін служби кондиціонера - це нетерпляче багаторазове клацання пультом управління. Кондиціонер повинен мати якийсь час на відпрацювання команди, але не прочитав інструкцію господар, не бачачи негайного результату натискання клавіші, починає натискати щось ще, «методом тику».

Часто кондиціонери з режимом обігріву намагаються використовувати як грубку в зимові холоди. Але практично всі кондиціонери економ-сегмента при сильних морозах працювати не можуть. Межа - мінус 5 ° С, але фахівці рекомендують не користуватися кондиціонерами вже при 0 ° С. Серед систем подорожче є і адаптовані до більш сильним морозам, але тільки до -20 ° С.

Серед трагікомічних наслідків небажання читати документацію - часті застуди через сильні протягів. Люди мучаться місяцями, але не можуть відрегулювати заслінки так, як це вказано в інструкції.


Акуратно з МОНТАЖЕМ



Краще, коли кондиціонер монтують фахівці фірми-продавця, яка несе гарантійні зобов'язання. Бо неякісна робота «лівих» монтажників призводить до появи проблем. Наприклад, як каже Олександр Тромса, можна закріпити елементи системи з неправильним ухилом, в результаті чого утворюється вода не витікає повністю, застоюється і загниває - з відповідним запахом. Роман Грицун наводить приклади, коли некваліфікований монтажник робив неправильний вигин трубок, через що мав труднощі прохід фреону і кондиціонер не міг працювати на повну потужність. Бувають випадки, коли використовувана при монтажі дешева неякісна труба просто вибухає.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ Про ВЕНТИЛЯЦІЇ

Купуючи побутової кондиціонер, люди часто-густо забувають, що свіже повітря він в приміщення не поставляє. Якщо ви хочете дихати чимось, що містить кисень, набуваючи кондиціонер, потрібно подбати і про встановлення системи припливної вентиляції. Інакше, щоб не задихнутися, вам доведеться весь час відкривати вікна для провітрювання, а це і знижує ефективність роботи кондиціонера і перевантажує його.

ТРОХИ ЗДОРОВОГО ГЛУЗДУ

Часто люди застуджуються і через занадто низьку температуру, яка встановлюється в приміщенні. У компанії «Мегатех» рекомендують виставляти кондиціонер не менш ніж на 22-23 ° С, а не на популярні 17-19 ° С. Крім того, не можна допускати великої різниці температур між приміщенням і вулицею. Навіть 10 ° С похолодання може виявитися дуже сильним навантаженням на організм входить з вулиці людини. Рекомендована різниця: 5-7 ° С.

кондиционер

A-Techno NEWS