Хочу купити комп'ютер - важливі особливості
Часто задаваемые вопросы
  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

14.07.2010

Що потрібно знати про комп'ютер перед походом в магазин.




Комп'ютер - (англійський варіант computer - обчислювач) обчислювальна машина для обробки, зберігання та передачі інформації. Також комп'ютери - комп, залізо, ПК, персональний комп'ютер.

Системний блок (корпус) - металева коробка з кришкою, яка містить в собі складові апаратні частини комп'ютера або сукупність найважливіших пристроїв комп'ютера: процесора, материнської плати, оперативної пам'яті, відеокарти, жорсткого диска та інших менш важливих.



Пропоную детально розглянути, з чого ж складається комп'ютер.



1. Системний блок комп'ютера складається:

procesor

 

1) Процесор - (ЦП - Центральний процесор - CPU - central processing unit - центральне обчислювальний пристрій) - центральна частина апаратного забезпечення комп'ютера або програмованого логічного контролера, виконавець машинних інструкцій, що відповідає за виконання операцій, заданих програмами. Мозок комп'ютера. Пропоную ознайомитися з тестом продуктивності 155 CPU.

 

materinka

2) Материнська плата - motherboard або mainboard (англ.) - головна плата - це складна багаторівнева друкована плата, на яку встановлюються апаратні частини персонального комп'ютера (центральний процесор, ОЗУ - оперативна пам'ять, відеокарта, завантажувальний ПЗП, контролери основних інтерфейсів введення і виведення) . Материнська плата комп'ютера має роз'єми (слоти) для підключення і установки додаткових пристроїв. Материнська плата (скелет і кровоносна система комп'ютера) - мама, мати, материнка (сленг).

 

operativka

 

3) Оперативна пам'ять - ОЗУ - оперативний пристрій - призначена для тимчасового зберігання команд і даних, потрібних процесору для виконання ним обчислювальних операцій. Передача даних від оперативної пам'яті до процесора здійснюється безпосередньо, або використовуючи кеш-пам'ять. ОЗУ ізготавліваеться як окремий блок також оперативна пам'ять може входити в конструкцію мікроконтролера. Нейрони комп'ютера.

video

 

4) Відеокарта - video card - графічний пристрій, що перетворює інформацію в зображення, що знаходиться в пам'яті комп'ютера (відеосигнал для монітора). Є графічною платою розширення комп'ютера, на материнській платі вставляється в роз'єм PCI-Express або застарілий AGP. Також буває вбудованої в материнку (інтегрована). З розвитком комп'ютерних технологій відеокарта обзавелася своїм графічним процесором, який виробляє обробку даних, розвантажуючи центральний процесор комп'ютера. Збалансована зв'язка процесор - відеокарта дуже важлива для продуктивності комп'ютера (слабкий процесор не дасть розкрити весь потенціал відеокарти або слабка відеокарта буде звалювати все обчислення на процесор, перевантажуючи його). Відеокарта комп'ютера також - відеоадаптер, графічна карта, графічна плата, графічний прискорювач.

disk

 

5) Жорсткий диск - Hard (Magnetic) Disk Drive - HDD - перезаписуваний, незалежне комп'ютерне пристрій на жорстких магнітних дисках. У більшості комп'ютерів основний накопичувач даних. Жорсткий диск комп'ютера - вінчестер, хард, винт, харддиск.

Також широке поширення починає набувати перспективна розробка, заснована на твердотільних накопичувачах - SSD. Solid State Disk - перезаписуваний, незалежне, що запам'ятовує комп'ютерний пристрій, створене на основі Flash або NAND SSD пам'яті. Обмеженням установки в комп'ютерах є висока вартість.

diskovod

 

6) Дисковод - здійснює читання або запис даних на цифрові носії (диски). Чи не впливає на продуктивність комп'ютера. Потрібен для установки операційної системи, програм.

 

blok

 

7) Корпус комп'ютера і блок живлення - є завершальною ланкою в збірці системного блоку комп'ютера. Так як залежить від вибору перерахованих вище компонентів (розмір і енергоспоживання).

 

Возможные варианты и комбинации по сборке системного блока компьютера.

 

2. Другорядні або допоміжні компоненти комп'ютера.



1) Монітор - дисплей - універсальний пристрій візуалізації і відображення інформації. Широке поширення монітори серед населення отримали:

ЕПТ - із застосуванням електронно-променевої трубки (застарів).

ЖК - рідкокристалічний монітор. Вибір рідкокристалічного монітора залежить від сфери застосування комп'ютера (ігри, відео, робота, графіка, фото). Рідкокристалічні монітори мають різні технічні особливості і характеристики.

monitor

klava

 

2) Клавіатура і миша - пристрої, що представляють собою набір клавіш і кнопок, призначені для управління комп'ютером і для введення даних (інформації).

 

akustika

 

3) Акустика - комп'ютерні колонки - відповідають за виведення звукових сигналів.

Ось і всі комплектуючі комп'ютера.



Для забезпечення максимальної швидкодії і продуктивності комп'ютера, за ваші гроші, слід приділити особливу увагу першим 5і пунктам системного блоку комп'ютера. Не залежно від бюджету, правильний підбір комплектуючих гарантує раціональне використання грошових коштів. Покладаючись на авось, при виборі комп'ютера, можна придбати купу як кричав заліза, електронно-механічного дегенерата і нав'язливу ідею кинути в нього тапком або стукнути кулаком. Витратьте трохи особистого часу, визначитеся з комплектуючими комп'ютера і лише, потім йдіть в магазин. Наочний приклад збірки / добірки комплектуючих комп'ютера.

Вибір відеокарти і процесора. Процесор + відеокарта - вплив зв'язки на продуктивність комп'ютера.

videokarta

 

Вибір оптимальної комбінації - процесор плюс відеокарта - зумовлює швидкодію і продуктивність вашого комп'ютера. При невдалому виборі цих комплектуючих, все, що зароблено непосильною працею, буде витрачено, м'яко скажемо, нераціонально. Так, що вибору процесора і відеокарти потрібно приділити особливу увагу.



Для наочного прикладу, вибрали два процесора від Intel: Dual-Core E5300 і Core 2 Duo E8400, що належать до різних цінових категорій: початкова - bronze category (до $ 100) і середня - silver category (до $ 200). Порівняти продуктивність 155 процесорів ви можете тут - «Тест, порівняння продуктивності процесорів». Ці процесори мають гарне співвідношення ціни / продуктивності і хороший потенціал для розгону. Дуже вдалі серії процесорів. Отримали визнання і велику популярність серед користувачів. Також взяв дві відеокарти GeForce 9600 GT і GeForce GTX 260 належать до тих же цінових категорій, що і процесори. Нижче представлені показники продуктивності комп'ютера з різними комбінаціями комплектуючих. 3DMark06 - 1280 × 1024.



Як ви бачите, зв'язка процесорів (Core 2 Duo E8400 і Dual-Core E5300) з відеокартою GeForce 9600 GT має практично однаковий результат. Спостерігається маленький приріст продуктивності за рахунок більш потужного процесора Core 2 Duo E8400, але не більше. Платити на 100 доларів більше за практично рівну продуктивність не має ніякого сенсу. Відеокарта GeForce 9600 GT виступає в ролі обмежувача для процесора E8400 і не дає розкрити йому весь потенціал. І якщо ви надумаєте збирати системний блок, використовуючи відеокарту GeForce 9600 GT або, аналогічну, Radeon HD 4730, то вибір процесора очевидний - це E5300 або E5400.



У разі застосування зв'язки відеокарта GeForce GTX 260 і Dual-Core E5300, маємо приріст продуктивності (1338 балів) за рахунок старань більш потужної відеокарти. Так як нинішні відеокарти оснащені своїм мікропроцесором це дає можливість перекласти частину обчислень на відеоадаптер. Що власне і забезпечило невеликий приріст продуктивності. Але в цьому випадку більш слабкий процесор E5300 не справляється зі своїми функціями і перевантажує відеокарту.



А якщо замінити процесор E5300 на більш потужний процесор E8400 і встановити відеокарту GeForce GTX 260, то ми побачимо їх у всій красі. Ось і виходить, що в цьому тандемі кожен зайнятий своєю справою. 14237 балів - приріст продуктивності, як то кажуть: «на обличчя».



Підсумок як видно очевидний. При покупці комп'ютера приділіть особливу увагу «начинці» - комплектуючих комп'ютера. Не ставте щось неймовірне на шкоду іншому - це нічого не дасть. Намагайтеся зберігати баланс продуктивності комплектуючих комп'ютера.

Будете проходити мимо магазина і побачите комп'ютер з процесором Dual-Core E5300 (E2140 - E5400) і відкритий GeForce GTX 260 (GTX 260 - GTX 295), проходите мимо. Цей асортимент для чайників. Це стосується і зворотного зв'язки - потужний процесор / слабка відеокарта. Хочете знати скільки відеокарти потрібно відеопам'яті для сучасних ігор? Відповідь тут: «Оптимальний обсяг пам'яті для відеокарт».

Маючи доступ до різного роду комп'ютерних комплектуючих, в пошуку істини проводив тести відеокарт. Знайшов відповідь для себе, зібрав комп'ютер і спокійнісінько забув про існування такого питання. Але так як питання про обсяг пам'яті відеокарт сплив знову, вирішив присвятити нижче викладену статтю. Сподіваюся, ця інформація комусь дозволить зробити правильний вибір.



Великий обсяг відеопам'яті буває затребуваний іграми при максимальних налаштуваннях якості (все включено), великому розмірі екрану (1900 × 1200) і досить потужним GPU відеокарти. Навіщо я приплів сюди графічний процесор відеокарти, зараз поясню на життєвому прикладі. Візьмемо тарілку густої каші і столову ложку, за певний відрізок часу ви її з'їсте. А якщо вам дати ложку, яка в рот не влазить і тарілку каші в два рази більше. Чи зможете ви з'їсти кашу швидше? Відповідь. Ні! Проковтнути більше каші все одно не вийде, глотка більше ж не стала. І поки рот буде намагатися вивудити кашу з ложки, тарілка буде простоювати.



Та ж картина і з відеокартою. Мало потужний GPU буде працювати на межі можливостей, прорахувати весь обсяг інформації він не зможе, і пам'ять з надлишком даних буде чекати своєї черги. І толку буде від такого симбіозу плюс 1 кадр в секунду. На сьогоднішній день ігор використовують обсяг пам'яті понад 512 MB дуже і дуже мало (повторюся, з максимальними настройками якості і великою роздільною здатністю екрану). Щоб їх порахувати досить буде пальців однієї руки. З популярних зазначу - гра Crysis, з максимально можливими настройками з'їдає до 690 MB пам'яті відеокарти, добре відомий Oblivion до 600 MB, з роздільною здатністю екрана 1920 × 1200.

Crysis-Oblivion

У тесті брали участь відеокарти одного виробника, з однаковою тактовою частотою чіпа і пам'яті, для кожної пари відповідно. Як ви можете бачити, результат тесту чітко показує невиправданість використання слабшого GPU ATI Radeon HD 4850 з великим об'ємом відеопам'яті. Приріст продуктивності мізерний, і його з легкістю можна прийняти за погрішність тесту. В іграх менш вимогливих присутність додаткового обсягу пам'яті взагалі не спостерігається, в деяких іграх Radeon HD 4850 1024 MB видавала на підлогу кадру менше (швидше за теж похибка).



На максимальних налаштуваннях якості в грі Crysis з Radeon HD 4850 проблематично буде пограти, незалежно від того є додаткова пам'ять чи ні. Для більш потужною ATI Radeon HD 4870 1024 MB приріст продуктивності склав близько 10%. Але для такої гри як Crysis як видно потрібно не тільки пам'ять, а й GPU потужніший. У менш ненажерливих іграх, що на даний момент складають 99,99% ігрового ринку, приріст продуктивності 0 цілих 0 десятих.



Висновок можна зробити такий. 512 MB - це норма, оптимальний варіант. Установка додаткової відеопам'яті на відеокарти з свідомо більш слабким графічним процесором, звичайна виверт маркетологів компаній виробників. Також виробники дуже часто встановлюють більш повільну пам'ять або застарілу DDR2. Загалом якщо відеокарта порядком поступається ATI Radeon HD 4870 в продуктивності, наявність в ній додаткової пам'яті позбавлене сенсу. А ті відеокарти, що потужніше і так випускаються з великим об'ємом.



Не вірте продавцеві в магазині і ніколи з ним не радьтеся. Яке б він не викликав довіру, його завдання та цілі відрізняються від ваших. Читайте також статтю про те, що потрібно знати вибираючи відеокарту. «Вибір відеокарти - характеристики впливають на продуктивність».



Отже, перш ніж купувати комп'ютер потрібно чітко усвідомити для чого він потрібен. І тоді буде більш зрозуміло як підібрати його параметри. Успішних покупок!



P.S. Якщо ж Ви все ж не впевнені у виборі, Ви можете звернутися до наших менеджерів, які дадуть відповідь на всі Ваші питання і допоможуть у виборі.

komp

A-Techno NEWS