Все про телевізори - основні особливості
Часто задаваемые вопросы
  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

17.07.2010

Напевно більшість з нас пам'ятає свій перший телевізор - той, що стояв у вітальні на самому видному місці, прикрашений мереживними бабусиними серветками. Це чудо техніки тоді було чорно-білим, опуклий екран нагадував ілюмінатор космічного корабля, а перешкоди зображення усувалися ударом кулака по корпусу. Кажуть, ще раніше телевізори були крихітними, мало не з розмір дисплея кишенькового комп'ютера, і для отримання більш-менш прийнятного зображення перед ними встановлювали кольорові гліцеринові лінзи. До речі, мало хто знає, що кожен телеприймач в нашій країні в кінці сорокових років підлягав обов'язковій реєстрації в місцевому відділенні зв'язку, а за перегляд телепередач з його власника стягувалася абонентська плата. Але це вже зовсім давня історія ...

А ось сучасність пропонує любителям подивитися кіно в прайм-тайм або насолодитися черговий "позитивної" зведенням новин на вибір велику кількість телевізорів. Розрізняються вони багатьом, і визначальним покупку фактором може стати наявність входів / виходів, потужність вбудованих динаміків, реалізація функції "картинка в картинці", діагональ екрану і багато іншого. Але найважливішим, мабуть, є технологія, яка використовується для отримання зображення. Саме вона визначає якість картинки, термін служби пристрою, його безпеку для людини і, звичайно ж, ціну. У більшості супермаркетів побутової електроніки покупцеві можуть запропонувати кінескопні, рідкокристалічні, плазмові та проекційні телевізори.

1

 

Кінескопні телевізори

Кінескопні телевізори - довгожителі на ринку. На основі саме цієї технології працював КВН-49 - перший вітчизняний телевізор, який користувався народною любов'ю і випускався в різних модифікаціях протягом десяти років.

Головне в телевізорів кінескопів - приймальня електронно-променева трубка, ЕПТ (вона ж Cathode Ray Tube, CRT). Саме в ній відбувається процес формування зображення і виведення його на екран. В одному кінці цієї трубки розташовані три електронні гармати, які випускають електронні промені (потоки електронів). Проходячи через трубку, промені фокусуються спеціальними котушками, після чого потрапляють на люмінофорний шар, до складу якого входить фосфор. Люмінофорний шар складається з точок червоного, синього і зеленого кольорів. Потрапляючи на точку певного кольору, електронний промінь змушує її світитися.

Висновок зображення на екран проводиться таким чином: електронний промінь рухається зліва направо через весь екран, потім спускається на сходинку нижче і т.д., змушуючи точки світитися. Виходить, що в один момент часу можуть світитися максимум три точки - ті, на які в дану миллисекунду спрямований електронний "удар" відповідної гармати. Загальна ж картинка створюється за рахунок інерційності люмінофора (він перестає світитися не відразу, а поступово) і особливостей людського зорового сприйняття. Тому перегляд CRT-телевізорів може викликати деякі проблеми зі здоров'ям - головний біль, різь в очах і т.п. Це пов'язано з тим, що мозку доводиться "добудовувати" цільну картинку самому, ні на секунду не припиняючи роботи.

Ще одна проблема, пов'язана з порядковим виведенням інформації, - мерехтіння зображення. Через недостатню швидкості обегания променем екрана деякі точки починають згасати до того, як нові почнуть світитися. Це неприємне мерехтіння вловлюється людським оком і може привести до ослаблення зору.

Серед інших недоліків телевізорів кінескопів можна виділити невеликий розмір екрану (особливості технології не дозволяють виробляти телевізори з діагоналлю більше 30-38 дюймів), значні габарити і вага. Крім того, на стійкість зображення дуже впливають магнітні поля. Ну і, звичайно, кожному власнику кінескопного телевізора відомо, який шар пилу може "наростити" цей умілець за два-три дні.

З іншого боку, CRT-телевізори не позбавлені і величезного числа достоїнств. По-перше, сюди варто віднести "старовину" технології. Тоді як розробникам плазми або рідкокристалічних телевізорів доводиться діяти методом проб і помилок, робота електронно-променевої трубки і використовуваних в телевізорі схем вже гранично відпрацьована, тому виробникам залишається тільки "гратися" з дизайном і вдосконалювати якісь функції. Так, наприклад, останнім часом стали дуже популярні телевізори від Rolsen і Samsung з усіченої ЕПТ, які дозволяють випускати моделі, зменшені в розмірах на 30-40%. Кінескопні телевізори досі лідирують у відображенні яскравою, контрастною, насиченою колірними відтінками "картинці", а бачити якісне зображення на екрані телевізора можна, перебуваючи хоч прямо перед ним, хоч майже паралельно площині екрану. Проблеми мінімізації часу відгуку пікселя для цієї технології не існує, оскільки швидкість реакції точок люминофорного шару і так дуже велика. Саме тому такі телевізори ідеально підходять для перегляду динамічних фільмів, гонок Формули-1 або підключення до ігрової приставки. Відпрацьованість технології дозволяє виробникам випускати найширші модельні лінійки, в яких представлені телевізори різних діагоналей - від 15 до 34 дюймів, різного формату - стандартного і "кіношного", з плоским і опуклим екраном. При цьому термін служби пристроїв обчислюється 10-15 роками, а ціна відрізняється від вартості плазмових або ЖК телевізорів на порядок.

Купуємо для: перегляду телепередач або фільмів з швидкою зміною зображення, підключення до ігрової приставки для роботи з динамічними "іграшками", використання в невеликих приміщеннях, перегляду великою компанією, комфортного і простого використання, збереження сімейного бюджету.

2

 

Рідкокристалічні телевізори

Рідкокристалічні телевізори - лідери ринку, зростання продажів таких пристроїв з кварталу в квартал обчислюється десятками, а то й сотнями відсотків. Особливо це стосується телевізорів з великими діагоналями - так, згідно з дослідженням аналітичної компанії DisplaySearch, за третій квартал минулого року продажі РК-телевізорів з діагоналлю від 40 дюймів виросли на 560% і склали 2,4 мільйона примірників. При цьому загальносвітові продажі телевізорів з діагоналлю 37 дюймів обігнали за цим показником плазмові панелі, а найближчим часом можуть "втерти носа" плазмі і в сегменті екранів з діагоналлю більше 40 дюймів.

Найцікавішою і масовою технологією виробництва LCD-телевізорів (від англійського "Liquid Crystal Display") вважається TFT LCD. TFT розшифровується як "тонкоплівковий транзистор" і означає, що на панелі знаходяться напівпровідникові елементи, які безпосередньо і керують індивідуальними пікселями. Панель, таким чином, складається з великої кількості пікселів, кожен з яких може сформувати будь-який колір. Кожен піксель, як і в традиційних ЕПТ-дисплеях, складається з трьох кольорових компонентів (червоного, зеленого, синього), які представляють собою спеціальні фільтри, що відтинають хвилі певної довжини. Під впливом електричного імпульсу, що посилається транзистором, рідкі кристали, розташовані між панеллю і джерелом світла, міняю своє становище, пропускаючи не весь світ повністю, як в аморфному стані, а тільки необхідну для отримання зображення частина. Світловий потік потрапляє на пікселі, які формують зображення трьох кольорів, після чого кольору змішуються і складається повнокольоровий картинка.

Уже з способу формування зображення видно, що одна з переваг ЖК-телевізора - одноразова формування зображення, тобто "Картинка" формується відразу і цілком, а не складається з набору по черзі загорающихся точок. Це дозволяє людині відпочивати під час перегляду фільму або телепередачі, а не напружуватися (нехай і підсвідомо), намагаючись "склеїти" воєдино шматочки зображення. Відсутність мерехтіння, характерного для телевізорів кінескопів, також як не можна краще позначається на "самопочутті" людського ока. Безумовно, величезний плюс цих телевізорів - їх невеликі розміри і вагу. Звичайно, власником заміських котеджів або квартир-студій ніякі габарити не страшні, але ось тих, що живуть в "сталінках" або "хрущовках" кожен квадратний метр на рахунку. І куди як розумніше повісити на стіні телевізор глибиною не більше двадцяти сантиметрів, ніж захаращувати півкімнати значною CRT- "коробкою" (особливо наочно це перевага проявляється при покупці телевізорів з великою, від 30 дюймів, діагоналлю). Також, на противагу плазмових панелей, ЖК-телевізори відрізняються помірним енергоспоживанням - для нас це поки не так важливо в силу особливостей національної економіки, а ось для "закордонного" споживача це є одним з вирішальних факторів при виборі моделі. На відміну від плазми, ЖК-телевізори також відрізняються великим ресурсом дисплея - в середньому це близько 60000 годин. Прості математичні підрахунки показують, що це дозволить цілодобово без перерви на сон і обід дивитися телевізор протягом більш ніж шести років!

До основних недоліків рідкокристалічних телевізорів можна віднести залежність відтінку кольору і яскравості зображення від кута перегляду. Якщо при роботі з кінескопним телевізором можна бачити повнокольорове насичене зображення, навіть дивлячись майже паралельно площині екрану, то для комфортного перегляду ЖК-телевізора бажано знаходитися перпендикулярно екрану. Звичайно, заявлені виробниками характеристики кута огляду можуть доходити до 170, а іноді навіть і 178 градусів, однак на практиці ці цифри виявляються дуже далекі від реальності. Ще одна проблема ЖК-телевізорів пов'язана з так званим "вигоранням пікселів", коли на екрані пристрою з'являються постійно світяться точки. Провідні виробники РК-техніки ретельно відстежують якість свого товару - так, компанія Philips ввела гарантію Philips Perfect Panel на свої рідкокристалічні монітори, яка передбачає заміну монітора в разі виявлення на його дисплеї хоча б одного яскравого або темного дефектного пікселя протягом 3 років з моменту покупки . Однак у випадку з телевізорами такої гарантії поки не дає жодна фірма, що, звичайно ж, сумно - самотня палаюча точка може виявитися тією самою "краплею дьогтю в бочці меду".

При покупці РК-телевізора важливе значення має час відгуку матриці. Цей показник, вимірюваний в мілісекундах, характеризує швидкість, з якою кожен піксель перемикається з чорного кольору на білий і назад. Від часу відгуку залежить, наскільки якісно буде передаватися зображення при перегляді динамічних сцен. Недостатньо швидка реакція матриці буде особливо помітна при перегляді DVD-фільмів або телебачення високої чіткості. У сучасних моделях РК-телевізорів достатній час відгуку пікселя вважається 8 мс.

Купуємо для: отримання якісного зображення великої діагоналі і ідеальної геометрії зображення, компактного розміщення в приміщенні, економії електроенергії, тривалого часу служби, використання в якості комп'ютерного монітора, отримання задоволення від стильного дизайну, безпечного використання і захисту від електромагнітного випромінювання.

3

 

Плазмові телевізори

Плазмові телевізори з'явилися на ринку не так давно, хоча пристосувати цю технологію для потреб людства намагалися вже понад півстоліття. Втім, навіть зараз плазма до кінця не вивчена вченими - хтось називає її четвертим агрегатним станом речовини (після твердого, рідкого і газоподібного), хтось упевнений, що це просто високотемпературний газ. Але ж плазма - це речовина, найбільш поширене в космосі, і навіть Сонце і зірки є прикладами високотемпературної плазми.

Для кріплення плазмової панелі або рідкокристалічного телевізора необхідно придбати спеціальний кронштейн. Його вартість - від 1500 рублів.

Плазма (від грецького "зображення, вигадка") - це суміш електрично заряджених частинок, в яких сумарний негативний заряд частинок дорівнює сумарному позитивному заряду. Це означає, що плазма є електрично нейтральним середовищем, добре проводить електричний струм. Плазмова панель складається з величезного числа пікселів (понад мільйон), кожен з яких, в свою чергу, складається з трьох осередків, або субпікселів. Ви вже здогадалися, чому їх саме три? Абсолютно вірно - кожен піксель відповідає за один з трьох основних кольорів: червоний, зелений або синій. Кожна з цих мікроскопічних осередків заповнена інертним газом - ксеноном або аргоном. Спереду і ззаду субпикселей розташовані два електроди. Під дією електричного заряду газ "перетворюється" в плазму, яка починає рухатися і випромінювати ультрафіолетове світло. Для того щоб перетворити світловий потік в колір, стінки комірки субпикселей покриті люмінофором певного кольору. Люмінофор перетворює потік ультрафіолету в колірній пучок, який проходить через скляну панель і, як Сівка-Бурка перед казковим героєм, постає перед допитливим поглядом кіноаматора.

Плазмові панелі використовуються головним чином для обладнання домашнього кінотеатру, оскільки це дуже дороге задоволення. Зате щасливі власники плазмового телевізора отримують дуже якісне зображення - колірний діапазон плазми набагато ширше, ніж у РК або ЕЛТ-телевізорів. При цьому плазма забезпечує кращу контрастність, адже для отримання чорного кольору не потрібно комбінувати кольори - досить "вимкнути" потрібний піксель або групу пікселів. Плазмові панелі, на відміну від рідкокристалічних пристроїв, що не вимагають додаткового підсвічування - світло створюється самими пікселями в результаті руху плазми. Це дозволяє отримати максимально великі кути огляду. І, звичайно, плазмові телевізори, як і їх ЖК-побратими, відрізняються невеликими розмірами і вагою, що дає надію на розміщення панелі великої діагоналі (50 дюймів і вище) навіть в малогабаритній квартирі.

Велика проблема плазмових панелей пов'язана з вигоранням пікселів. Це пов'язано з нерівномірним використанням окремих точок панелі - наприклад, при тривалій роботі з одним і тим же телевізійним каналом передчасно можуть "померти" пікселі, що відповідають за передачу логотипу, адже саме ця частина зображення залишається нерухомою, тоді як інші постійно змінюються. Ще один мінус - величезна кількість електроенергії, необхідної для переходу газу в плазму: телевізор з найбільш популярної діагоналлю в 42 дюйми з легкістю може "з'їсти" 350-400 Вт. Ну і найвагоміший, мабуть, - дорожнеча технології: ціни на плазмові телевізори, незважаючи на розвиток виробництва і конкуренцію на ринку, все одно залишаються захмарними для переважної більшості любителів відео.

Купуємо для: обладнання для домашнього кінотеатру, отримання зображення високої якості, перегляду фільмів на екрані з величезною діагоналлю великою компанією, використання в затемненому приміщенні, безпечного використання і захисту від електромагнітного випромінювання, компактного розміщення.

4

 

Проекційні телевізори

Один рекламний ролик, миготів на всіх телевізійних каналах, переконував, що "розмір має значення". Що він рекламував, згадати навряд чи вдасться, але от слоган є резон взяти на замітку виробникам проекційних телевізорів. Адже вони дійсно призначені для тих примхливих покупців, яких не влаштовують максимальні діагоналі плазми і рідкокристалічних телевізорів, не кажучи вже про кінескопів "крихтах". Проекційні телевізори - лідери за величиною одержуваного зображення. Секрет полягає в тому, що такий телевізор - це, за великим рахунком, гібрид звичайного проектора і не менш банального екрану. А проектор здатний видавати картинку розміром від 30 до 300 (а то і більше) дюймів. Звичайно, створити телевізор з трехсотдюймовим екраном навряд чи під силу навіть всім виробникам, разом узятим, але і 60 дюймів (а саме біля цієї цифри розташований максимум для проекційних телевізорів) більш ніж достатньо для перегляду DVD-фільмів.

Про власне проекційних технологіях ми розповідали в минулому номері Mobi, тому повторюватися не будемо, зупинимося лише на їх плюсах і мінусах. Проекційні телевізори на кінескопах, як і плазма, схильні до хвороби вигоряння частини зображення при тривалій роботі з нерухомою картинкою. Ці телевізори відрізняються і невисокою яскравістю, при підвищенні рівня якої на тривалий час може прогоріти люмінофорний шар, що призведе до поломки телевізора. У недавньому минулому проекційні телевізори на кінескопах відрізняло недостатньо якісне і чітке зведення трьох кольорів в єдину картинку - навколо силуетів на екрані з'являлися радісні райдужні окантовки. В останніх моделях телевізорів ця проблема вирішена за рахунок вбудованих в екран датчиків точного суміщення променів. Серед переваг таких телевізорів можна виділити природну передачу, а також відносно невисоку вартість моделей з великою діагоналлю. Втім, як і звичайні кінескопні телевізори, проекційні відрізняються великими розмірами і вагою. На відміну від кінескопів, проекційні телевізори на ЖК-матрицях і важать менше, і коштують недорого. Висока роздільна здатність і яскравий екран забезпечують якісне зображення за доступну ціну. У мінуси цих телевізорів запишемо невеликий кут огляду, недостатня швидкодія (іноді спостерігається "шлейф" за рухомими об'єктами) і не максимально достовірну передачу кольору. Ще одна проблема, з якою доведеться зіткнутися власникам проекційних телевізорів на рідких кристалах, пов'язана з відведенням тепла від матриць - оскільки такі телевізори працюють "на просвіт", кристали висвітлює потужна лампа, яка нагріває матриці і може вивести їх з ладу. Тому телевізори доводиться оснащувати добре продуманою системою відводу тепла, що, в свою чергу, веде до підвищення рівня шуму при роботі пристрою. DLP-телевізори теж досить сильно шумлять, що також пов'язано з необхідністю охолодження лампи. Ще одна біда проекційної лампи - обмежений ресурс роботи, який - і без того короткий! - може скоротитися через недостатнє охолодження. При цьому телевізори, що працюють на мікродзеркальних чіпах від Texas Instruments, характеризуються дуже точною передачею кольору, високою контрастністю і яскравістю, а також детальним опрацюванням зображення.

Купуємо для: отримання якісного зображення величезної діагоналі за порівняно невеликі гроші, простий установки і зручного використання, насолоди якісним звуком від вбудованих динаміків і / або сабвуфера.



І не забути!

Купуючи автомобіль, людина в першу чергу думає про те, для яких цілей він планує використовувати нового "залізного коня". Для поїздки на дачу з повним багажником помідорною розсади підійде старенька "шістка", для багатокілометрових забігів по країні - позашляховик, а ось клієнтів після важливих переговорів краще підвозити на ще пахне заводський мастилом іномарці. З телевізором та ж історія: головне - визначити, для чого він потрібен. Якщо для фонового перегляду новин за ранковим чаєм на кухні, то 15 '' CRT-моделі буде досить. Для перегляду фільмів в колі друзів і просто для прикраси вітальні підійде 25-30 '' рідкокристалічний телевізор. Облаштувати домашній кінотеатр допоможе плазмова панель великої діагоналі - звичайно, якщо дозволяють кошти.

Варто також звернути увагу і на можливості, пропоновані потенційними кандидатами. Добре, якщо телевізор буде оснащений потужними вбудованими динаміками з підтримкою стереозвуку, достатнім набором входів / виходів, а також буде підтримувати функції "картинка в картинці", телетекст, блокування від дітей і т.д. Втім, додаткові "навороти" - це вже за бажанням власника, головне - щоб костюмчик сидів!

5

 

Що вибрати: ЖК або "плазму"?



Скажу відразу, однозначної відповіді на питання, винесене в заголовок, немає. А що кому більше підійде, давайте подивимося. Насамперед вирішите: для чого буде використовуватися телевізор - для демонстрації фільмів у форматі DVD, перегляду телепрограм, які ви отримуєте за допомогою домовик антени або супутникового ТБ, як екран комп'ютера. Від цього залежить вибір моделі. Наприклад, динамічні відеофільми з великою кількістю сцен погонь, сутичок точніше покаже вам "плазма". А ось телевізійний сигнал (знову ж таки, якщо він гарної якості) правильніше відтворить РК.

Ще одне: визначте розміри екрану. Навіть якщо грошей у вас вистачає на панель на півстіни, це ще не означає, що ви вибрали найоптимальніший варіант. Важливі відстань, з якого ви будете дивитися ТБ, розміри самої кімнати.

І ще: чи потрібен вам вишуканий дизайн, який буде служити прикрасою вашого інтер'єру, і набір різноманітних функцій. Ціна істотно залежить від того, наскільки стильний корпус і які можливості закладені.



C прицілом на майбутнє

Телевізори не купують на рік-два. Потрібно враховувати і технології, які тільки зароджуються, а вже через пару років можуть виявитися загальноприйнятим стандартом. Якщо ви вірите в технічний прогрес, доведеться брати екрани з підтримкою HD-відео високої чіткості.

Поки вітчизняні телестанції НЕ віщають в форматі HDTV. Та й диски, на яких відео записано в суперякість (формати Blu-ray або HD-DVD), тільки-тільки завойовують ринок. Однак багато супутникові канали вже женуть картинку високого дозволу. Та й старий добрий DVD явно незабаром замінять більш просунуті формати. Так що варто придивитися до телевізорів з підтримкою HD. Правда, і тут не все просто. Далеко не всі панелі з логотипом HD-ready насправді його підтримують. Це можуть бути і звичайні плоскі ТВ з вбудованим HDTV-тюнером. Вони приймають відеосигнал HDTV і «знижують» його якість до стандартного дозволу.

Справжній HD-телевізор повинен мати реальний дозвіл не нижче 1280x720 пікселів, а краще - 1920x1080 пікселів. До речі, HD зазвичай існує в широкому варіанті 16: 9.

6

 

Плюси ЖК:

Більш тривалий термін служби.
Більш впевнене відображення статичного зображення.
Менше споживання енергії.



Плюси "плазми":

Більш висока контрастність.
Більш насичені кольори.
Відмінне відображення динамічних сцен.



ДО РЕЧІ

Заздалегідь визначте місце, де буде знаходитися телевізор і звідки буде падати світло. У плазмових екранах використовується скляне покриття, на них можуть з'являтися яскраві відблиски. Так що рекомендується встановлювати плазмові телевізори на одній стіні з вікнами або джерелами освітлення, а не навпаки них.

Чи входить в комплект підставка або кронштейн для кріплення панелі на стіні? Якщо входить, то це додаткова економія (кронштейн може коштувати від 1000 рублів). Якщо ж ні - знайдіть кріплення саме для вашої моделі, а не китайські "універсальні" - інакше намучиться ...

Зверніть увагу, чи є вбудований HDTV-тюнер? Так як плазмові панелі досить тонкі, в них часто немає місця для тюнера, і навіть якщо тюнер все-таки є, функція CableCARD не підтримується. Так що, цілком можливо, доведеться ще докуповувати додаткове обладнання.

Так як в плазмових телевізорах використовується газ, укладений між стеклами, на висоті більше 2000 метрів над рівнем моря, де тиск повітря низька, газ розширюється і тисне на скло. Телевізору потрібна більша кількість енергії, що може привести до появи шуму від працюючих вентиляторів-охолоджувачів і навіть стати причиною припинення роботи. Втім, вентилятори в деяких моделях досить відчутно гудуть навіть у звичайній квартирі, так що навіть в гори забиратися не треба.

7

УВАГА!



Які параметри важливі при виборі РК ...



Розширення. Зрозуміло: чим більше, тим краще. Сучасні телевізори пишаються здатністю 1920х1080. Це формат телебачення високої чіткості (Full HD).



Кут огляду. Тут, знову ж таки, чим більше, тим краще. У ЖК кут повинен бути не менше 120 градусів по горизонталі і по вертикалі. Інакше замість картинки збоку (буває так, що дивляться ТБ цілою компанією і не всім дістаються місця прямо по центру) ви побачите просто сіро-буро-малинове пляма.



Час відповіді. Технологія рідко-кристалічної матриці така, що її частинки не миттєво відгукуються на посланий сигнал. Чим швидше тим краще. Інакше динамічні сцени, скажімо, автомобільних погонь, у вас виявляться "рваними" і розмитими.



Наявність відеоаудіовходов для з'єднання джерел сигналу різними способами. Зараз до телевізора підключають і комп'ютер, і домашній кінотеатр, і аудіосистему, і ігрові приставки. Ось щоб ви могли користуватися всіма технічними новинками, розпитайте у продавця, якими роз'ємами і входами-виходами забезпечена вподобана модель.



... і "плазми"



Контрастність. У плазмових панелях контрастність зазвичай краще, ніж в ЖК, а чорний колір виходить натуральніше, природніше. Основна причина цього - вимкнений піксель у "плазми" не випромінює колір зовсім на відміну від пікселів РК.



Кут огляду. У "плазми" він зазвичай більше, ніж у РК. Хорошим вважається кут огляду 160 градусів по горизонталі і вертикалі.

 

8

A-Techno NEWS