Електронна книга Азбука N516 (AZ516N) чорний, Linux
Часто задаваемые вопросы
  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

13.11.2009

Електронна книга Азбука N516 (AZ516N) чорний, Linux, 64Mb(ПЗУ) +512Mb(Flash), 5", 800 x 600 точек, Li-Ion, 1500 мАч, SD, USB, Audio-Out 3.5mm, 108 мм х 152 мм х 12 мм, 165 г


Азбука N516

Поставляється електронна книга в красивій коробці, що імітує товсту книжку.


Коробка

Розкриваєте "книжку" - і опа: всередині привільно розвалився рідер, під яким сховалися всякі прібабасікі комплектації.


Раскрытая коробка

Комплектація там наступна: пристрій з вбудованим акумулятором, захисний чохол-обкладинка, SD-картка 2 Гб, USB-кабель, блок живлення 110-240 В, стереонавушники 3,5 мм, інструкція користувача, гарантійний талон.


Комплектация

Рідер прикріплюється до чохла на магнітах - для цього у рідера на задній кришці розміщені чотири залізних гуртка.


Ридер в чехле

Чохол там добротний, проте кілька непродумано виглядає засувка-накладка: коли відкриваєш чохол, ця засувка явно заважає, а дівати її нікуди. Деякі користувачі її просто відрізають.

Технічні характеристики "Азбуки N516":

  • Операційна система: Linux OS
  • Екран: 5 дюймів (10,2 × 7,6 см), eINK VizPlex, 800 × 600 точок, вісім градацій сірого
  • Процесор: Ingenic JZ4740, MIPS Xburst, 336 МГц
  • Пам'ять: 64 Мб ОЗУ, 512 Мб Flash Disk
  • Батарея: літійполімерная батарея 3,7 В ємністю 1500 мА · год
  • Слоти розширення: SD-слот (до 16 Гб)
  • Комунікації: USB 2.0, SDIO-слот, стереороз'єм 3,5 мм
  • Мультимедіа: MP3-плеєр, вбудовані динамік і мікрофон
  • Вага: 165 г
  • Розмір: 108 × 152 × 12 мм (без обкладинки)
  • Підтримувані формати: FB2, TXT, ePUB, PDF, PalmDoc, RTF, PDF, Mobipocket (без захисту DRM), HTML, CHM

Корпус і управління

Корпус рідера виконаний з пластмаси. Навколо бічних торців - прогумований молдинг.

Дизайн рідера виглядає дещо краще, ніж у LBook, проте в загальному і цілому враження дуже посередні - такий собі "Галімов Китай". Але будемо сподіватися, що пластмаса "Азбуки" хоча б не буде тріскатися так само, як у LBook, у якого ця біда загальновідома.

У світлі цього абсолютно незрозумілі захоплення деяких рецензентів, які пишуть про "стильному дизайні" і "заточеного пристрою під європейський ринок". Стильний дизайн там тільки у коробки. У самого рідера дизайн зроблений за принципом "аби їхало, а шашечки уявіть самі".

На корпусі рідера є вихід на навушники і навіть вхід мікрофона. Я, якщо чесно, не знаю, на біса це потрібно. З одного боку, додаткова функціональність нікому не шкодила, але з іншого - рідери як плеєри практично ніхто не використовує, тому навіщо збільшувати їх собівартість звуковими прибабахов, я в упор не розумію.

Клавіші управління наступні. На нижній частині передньої панелі - чотирьохпозиційний джойстик, кнопки Menu, OK, дивна клавіша С (вона в основному використовується як "забій" або Esc, але в деяких випадках з її допомогою здійснюється вибір) і Play / Stop. Лівіше них - кнопка зміни орієнтації екрану і кнопка пошуку. (Взагалі, в інших ридерах екранна лупа з хрестиком служить для зміни масштабу шрифту.)

По лівій частині екрана в стилі рідерів Sony йдуть цифрові клавіші від 0 до 9 і клавіша М.


Цифровые клавиши

У центрі лівого торця - коліщатко-качалка для гортання сторінок.


Колесико

Програмне забезпечення

У цьому рідері використовується програмне забезпечення проекту OpenInkpot, створеного спеціально для розробки рідерних прошивок. Розробки прошивки "Азбуки" базуються на OS Linux, вільно поширюються, і коди прошивок повністю відкриті, так що це забезпечення можуть допрацьовувати всі бажаючі.

Стартове вікно виглядає наступним чином.


Стартовое окно

Зверху йдуть великі панелі з поточної читається книжкою і датою-часом, нижче - шість піктограм основних додатків.

Спочатку заходимо, зрозуміло, в "Бібліотеку" - подивимося, як тут читаються книжки. З'являється наступне меню.


Меню библиотеки

Я записав свою бібліотеку на карту пам'яті і тестував рідер саме на ній.

Папки верхнього рівня (в тому числі кириличні) розуміє як каталоги.


Папки-каталоги

Однак вкладені папки рідер вже не розумів, а файли з них виводив в загальному списку книг папки верхнього рівня.

Книжки в папці виводить з докладними відомостями.


Список книг

Підтримуються заархівовані книги, причому крім ZIP ніби як повинен розуміти Tar, gZIP і bZIP2, але я ці формати архівів не перевіряв. FB2 в ZIP читає без проблем.

Форматування FB2 в "Абетці" зроблено дуже і дуже примітивно. Назва книги, автор, заголовки - взагалі ніяк не виділяються. Порівняйте з тим, як це зроблено в програмі ShortBook для iPhone.


iPhone и "Азбука"

Шрифт, встановлений в "Абетці" за замовчуванням, також не радує. Але його ніби як можна міняти за допомогою кнопки установок. При її натисканні з'являється наступне вікно.


Меню

Вибираємо "Формат і стиль".


Формат и стиль

Як бачимо, настройки цілком просунуті: гарнітура шрифту, кегль, товщина, інтервал, вирівнювання, поля, відступ і перенесення слів.

Втім, з гарнітурами розгулятися не вдалося: чи то через те, що софт вільно розповсюджуваний, чи то ще через що - набір вкрай убогий. Droid, Liberation і Linux Libertine - ось і вся любов.


Набор шрифтов

Мені з цих шрифтів не сподобався жоден, проте читати з їх допомогою, звичайно, можна - не так уже й вони жахливі.

Пункт меню "Кнопки" дуже цікавий. Він дозволяє кожній цифровій кнопці привласнити певну дію з довгого списку.


Настройка кнопок

Меню книги виглядає наступним чином.


Меню книги

Перехід на сторінку здійснюється дуже просто: в постає поле цифровими клавішами вводиться номер сторінки.


Переход на страницу

Великі змісту рідер виводить грамотно - у вигляді розгортається структури.


Верхний уровень оглавления


Развернутый подуровень

Підрядок для пошуку вводиться цікавим способом: через табличку з цифрами. Наприклад, буква "в" вводиться набором цифри 3 і цифри 1.


Табличка для ввода символов

Закладки додаються через налаштовану цифрову клавішу (за замовчуванням - цифра 3). Список закладок викликається через меню.


Список закладок

Загалом, якихось претензій до програмного забезпечення для читання книг у мене немає: незважаючи на зовнішню аскетичність інтерфейсу, можливостей тут передбачено чимало, а вже перепризначення функціональності цифрових клавіш дозволяє налаштовувати роботу з рідером дуже і дуже гнучко.

Гортати сторінки за допомогою джойстика, в загальному, можна, але це не дуже зручно, так як клавіші туговато. Перегортання за допомогою спеціального коліщатка-качалки на лівому торці виконано цікаво, але не всім зручно гортати сторінки лівою рукою. (Наскільки я пам'ятаю, таке коліщатко-качалка було вперше запропоновано в КПК Cassiopeia.)

Єдине, що хотілося б, - більший набір гарнітур шрифтів. А то нинішній комплект явно біднуватий, та й складається далеко не з найбільш підходящих шрифтів.

Тепер повертаємося в верхнє меню.


Верхнее меню

Фототеку і фонотеку я навіть і розглядати не буду: дивитися фото на такому екрані - це повний дурдом, а використовувати рідер як плеєр - також не зрозуміло, навіщо це взагалі може знадобитися, враховуючи якість звуку і примітивність самого програвача.

В іграх пропонується список якихось простеньких развлекалок.


Игры

В налаштуваннях нічого особливо цікавого не виявилося.


Настройки

Ось, загалом-то, і все.

У мене не було можливості довго тестувати цей рідер - наприклад, прочитати все "Володаря кілець".

Під час вивчення якихось явних косяків і глюків я не помітив. Батарея на 1500 мА · год - досить ємна, тим більше що екран в 5 ", а не 6". Виробник не вказує, яка кількість перегортань витримує акумулятор на повному заряді, але так як у всіх подібних випадках в параметрах пишуть сферичне число перегортань у вакуумній книжці, я думаю, що реально можна розраховувати на пару тисяч перегортання. Включене пристрій акумулятора вистачатиме "їсть" - за тиждень у включеному стані рівень заряду батареї не впав.

Електронний папір VizPlex тут використовується, наскільки я зрозумів, другого покоління, а не третього. Це явний мінус: в інших п'ятидюймових ридерах, що я бачив, папір вже третього покоління - вона і світліше, і контрастніше.

ПРИДБАТИ ТОВАР МОЖНА В НАШОМУ МАГАЗИНІ