Материнська плата ASUS Maximus III Gene на чіпсеті Intel P55
Часто задаваемые вопросы
  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

01.03.2010

Зовсім недавно компанія ASUS запустила в продаж нову лінійку материнських плат серії ROG під назвою Gene.

Зовсім недавно компанія ASUS запустила в продаж нову лінійку материнських плат серії ROG під назвою Gene. Всі плати цієї серії виконані у форм-факторі MicroATX, який є звичним рішенням для бюджетних плат з інтегрованим графічним ядром. Однак плати Gene не мають вбудованого відео, та й назвати їх дешевим не можна. Справа в тому, що ці плати є компактними high-end продуктами, на яких можна зібрати систему з двома відеокартами. При цьому інші можливості розширення не поступатимуться повнорозмірним платам серії Republic of Gamers. Теж саме можна сказати і про функції розгону, і про набір фірмових технологій ASUS.

Таким чином, після появи материнської плати Maximus III Formula ми стали чекати виходу її MicroATX версії, яка з'явилася досить швидко. Відразу відзначимо, що інженерам материнських плат ASUS не довелося сильно напружуватися при розробці плати Maximus III Gene, оскільки вона заснована на одночіповому Intel P55. Крім того, вони прибрали підтримку всіх "старих" інтерфейсів, таких як COM, LPT, FDD і навіть ParallelATA. Відповідно, зникла низка потужних роз'ємів і на платі звільнилося значний простір, яке було використано для найкращого розміщення компонентів. Але не будемо забігати вперед, і почнемо з специфікації плати.


Специфікація ASUS Maximus III Gene


ASUS Maximus III Gene
Процесор - Core i7 / Core i5 Bclk 133 МГц;
- Роз'єм Socket LGA1156;
- Підтримка технології Intel Turbo Boost;
Чіпсет - Intel P55 (PCH);
- Зв'язок з процесором: DMI;
Системна пам'ять - Чотири 240 контактних слота для DDR3 SDRAM DIMM;
- Максимальний обсяг пам'яті 16 Гб;
- Підтримується пам'ять типу DDR3 1066/1333/1600/2000 * / 2133 *;
- Можливий двоканальний доступ до пам'яті;
- Підтримка технології Intel XMP;
- Індикатор харчування;
Графіка - Два слоти PCI Express x16;
- Підтримка технології AMD CrossFireX;
- Підтримка технології NVIDIA SLI / Quad-GPU SLI;
Можливості розширення - Один 32-розрядний PCI Bus Master слот;
- Один слот PCI Express x4;
- Чотирнадцять портів USB 2.0 (9 вбудованих + 5 додаткових);
- Два порти IEEE1394 (FireWire; один вбудований + один додатковий);
- Звук High Definition Audio 7.1;
- Мережевий контролер Gigabit Ethernet;
Можливості для розгону - Зміна частоти Bclk від 80 до 500 МГц з кроком 1 МГц; зміна множника;
- Зміна напруги на процесорі, PLL, пам'яті, IMC і чіпсеті;
- Утиліта ASUS TurboV EVO;
Дискова підсистема - Підтримка протоколу SerialATA II (6 каналів - P55, c підтримкою RAID);
- Підтримка протоколу SerialATA II (2 канали - JMicron JMB363, c підтримкою RAID);
BIOS - 16 Мбіт Flash ROM;
- AMI BIOS з підтримкою Enhanced ACPI, DMI, Green, PnP Features;
- Технологія ASUS EZ Flash 2;
- Технологія ASUS CrashFree BIOS 3;
- Технологія ASUS MyLogo 3;
- Підтримка ASUS OC Profile;
- Multi-languages ​​BIOS;
Різне - Один порт для PS / 2 клавіатури;
- Індикатор харчування на платі + кнопки включення і перезавантаження;
- Кнопка скидання CMOS, кнопка Go;
- STR (Suspend to RAM);
- Підтримка панелі ASUS OC Station;
Управління харчуванням - Пробудження від модему, миші, клавіатури, мережі, таймера і USB;
- Основний 24-контактний роз'єм живлення ATX;
- Додатковий 8-контактний роз'єм живлення;
Моніторинг - Відстеження температури процесора, системи, напруг, швидкості обертання всіх вентиляторів (5);
- Технологія ASUS Fan Xpert;
- Технологія ASUS EPU-6 Engine;
- Утиліта ASUS PC Probe II;
Розмір - MicroATX форм-фактор, 244 мм x 244 мм (9.6 "x 9.6");

Коробка з ASUS Maximus III Gene порівнянна з розмірами самої плати.



Усередині покупець виявить плату, що лежить в окремому боксі, і два відділення для елементів комплектації.




Комплектація



материнська плата;
посібник користувача англійською мовою;
DVD-диск із програмним забезпеченням і драйверами;
шість кабелів SerialATA;
набір додаткових коннекторів;
заглушка на задню панель корпусу;
міст SLI;
набір наклейок на кабелі;
набір стяжок;
кабель ROG;


У порівнянні з платою ASUS Maximus III Formula, в комплектації Gene відсутня планка з двома додатковими портами USB2.0 і портом eSATA, а також зовнішня звукова карта. Втім, остання не потрібна, оскільки звуковий чіп поміщений безпосередньо на плату. Разом з тим, роздрібна ціна версії Gene нижче на $ 70, що дозволяє нам поставити вищу оцінку за її комплектацію. Крім того, комплектація цієї плати дещо багатші, ніж у попередньої моделі - Maximus II Gene на чіпсеті Intel P45.



До керівництва користувача претензій не виникло; в ньому докладно описані всі етапи складання і налаштування системи. У комплектації присутній 6 пар наклейок, за допомогою яких можна помітити кабелі всередині системного блоку.

Тут же відзначимо, що на DVD-диску записано повний набір необхідних драйверів і фірмових утиліт ASUS.






Плата ASUS Maximus III Gene




Той факт, що чіпсет Intel P55 складається всього з однієї мікросхеми, дозволив інженерам ASUS найбільш оптимально розмістити основні компоненти на платі ASUS Maximus III Gene. Втім, для досягнення найкращих характеристик перший слот PCI Express x16 довелося розмістити досить близько до процесорного роз'єму, а отже, і до слотів пам'яті. Але і в цьому випадку у ASUS знайшлося рішення, з успіхом випробуване на попередніх MicroATX платах серії Gene - замість засувок з лівого боку слотів DIMM встановлені вертикальні фіксатори. Відповідно, вставляти і виймати модулі пам'яті можна при встановленій відеокарті.


Роз'єми живлення встановлені дуже зручно, що характерно для материнських плат ASUS. Зокрема, основний 24-контактний роз'єм встановлений на нижньому краю плати, а додатковий 8-контактний - на правому краю.






Відзначимо, що плата зберегла зворотну сумісність зі "старими" блоками харчування, і дозволяє використовувати їх з кабелями 24 + 4. При цьому не використовуються контакти додаткового роз'єму закриті пластиковою кришкою.


Як і більшість материнських плат на P55, модель ASUS Maximus III Gene підтримує тільки процесорні кулери LGA1156.


Поруч з процесорним роз'ємом встановлений 4-контактний роз'єм CPU_FAN для відповідного кулера. Також на платі присутні ще чотири 4-контактних роз'ємів, причому поруч з двома роз'ємами OPT_FAN розташовані гнізда для підключення зовнішніх термодатчиків (самих термопар в комплекті немає).


На платі встановлено чотири 240 контактних слотів DIMM для модулів пам'яті DDR3. Вони розбиті вони на дві групи по два слоти, з чергуванням кольорів. Щоб задіяти двоканальний режим роботи пам'яті, потрібно встановити модулі в слоти одного кольору.




Відзначимо, що плата підтримує пам'ять стандарту DDR3-1066 / 1333/1600/2000/2133; а максимальний загальний обсяг пам'яті дорівнює 16 Гб. Як тільки на плату подається напруга, включається підсвічування кнопок, а також підсвічування поруч з радіатором чіпсета. До речі, радіатор чіпсета має досить скромні розміри.


Втім цього цілком достатньо для мікросхеми з виділенням тепла на рівні південного моста (ніж, власне, Intel P55 і є).


На платі встановлено два слоти PCI Express Graphics 16x (обидва з засувками), які призначені для відеокарт. Слоти пов'язані безпосередньо з процесором і на них виділяється 16 ліній шини PCI Express (можливі конфігурації 16 + 0 і 8 + 8).




Крім того, ще одну відеокарту можна встановити в слот PCI Express x4, який не має задньої стінки. Як видно з назви, на цей слот виділяється 4 лінії шини, а сам слот обслуговується чіпсетом. Також на платі встановлений один слот PCI.

можливості розширення


Завдяки чіпсету Intel P55 плата підтримує 6 портів SerialATA II, і дозволяє об'єднати диски в RAID масиви рівня 0, 1, 5 і 10. Порти пофарбовані в сірий колір і орієнтовані паралельно площині плати.


Крім того, на платі встановлений додатковий SerialATA / RAID контролер JMB363, який підтримує ще 2 канали SerialATA. Один відповідний порт виведений на задню панель плати, а інший розташований близько чіпсета. Оскільки на платі відсутня підтримка інтерфейсу ParallelATA (як і FDD), то загальна кількість підключених дисків дорівнює 8.




На платі встановлено 14 портів USB 2.0 - дев'ять розташовані на задній панелі, а ще п'ять підключаються за допомогою планок (немає в комплекті). Крім цього, плата підтримує інший вид послідовної шини - IEEE1394 ( "FireWire"). Для цього на плату встановлено контролер VT6315N виробництва VIA. В результаті плата підтримує два порти FireWire: один розташований на задній панелі, а інший підключається за допомогою планки (немає в комплекті).


Плата ASUS Maximus III Gene оснащена восьмиканальним звуком SupremeFX, а в якості кодека використовується чіп AD2000B. Причому позначення X-Fi, а також наявність програмного забезпечення Creative, означає всього лише підтримку технології EAX 4.0.




На платі встановлений високошвидкісний мережевий контролер Realtek RTL8112L (Gigabit Ethernet) підключений до шини PCI Express (x1).




Відповідний роз'єм (RJ-45) виведений на задню панель плати, яка має наступну конфігурацію:




Материнська плата Maximus III Gene не підтримує інтерфейси COM і LPT, і за рахунок відмови від цих портів інженери ASUS змогли збільшити кількість портів USB 2.0 на задній панелі до дев'яти. Причому одиночний USB-порт близько аудіовиходів призначений для діагностичної технології ROG. Цей порт також може працювати як звичайний USB, і перемикання режимів здійснюється кнопкою, встановленої зліва від нього. Також на задній панелі є кнопка для скидання налаштувань CMOS, а на самій платі встановлені ще три кнопки - для включення (Power), перезавантаження (Reset).

 

А також кнопка Go Botton.


Остання кнопка виконує дві функції - при старті системи натискання на кнопку гарантує успішний старт на безпечних налаштуваннях пам'яті (функція Mem OK), а в нормальному режимі роботи натискання на кнопку викликає перехід на іншу конфігурацію роботи CPU (множник, Bclk, напруги).






Про перехід на нову частоту сигналізує червоний світлодіод, розташований поруч з кнопкою. Повторне натискання на кнопку повертає систему на штатну частоту, і світлодіод, відповідно, гасне.


Традиційна схема компонентів:


Тепер поговоримо про налаштування BIOS.


BIOS


BIOS плати ASUS Maximus III Gene заснований на версії AMI BIOS, і його обсяг дорівнює 16 Мбіт.




Тепер поговоримо про налаштування BIOS.

BIOS

BIOS плати ASUS Maximus III Gene заснований на версії AMI BIOS, і його обсяг дорівнює 16 Мбіт.




Там же можна задати робочу частоту оперативної пам'яті.




Тепер розглянемо розділ, присвячений системному моніторингу.




Цей розділ дуже потужний. По-перше, плата відстежує поточну температуру процесора і системи, температуру чіпсета P55 (PCH), а також дві температури з додаткових термодатчиків. У користувача є можливість відстежувати температури будь-яких компонентів системи, до яких дотягнуться ці самі датчики (немає в комплекті).





По-друге, плата відстежує всі можливі напруги системи:




До речі, зверніть увагу, що напруга на модулях пам'яті перевищує 1,75 В, причому всі налаштування BIOS встановлені за замовчуванням. Це дуже цікаво, оскільки з моменту виходу платформи LGA1366 комп'ютерним ентузіастам відомо, що перевищувати поріг Vmem = 1,65 В вкрай не рекомендується, оскільки це може пошкодити процесора.


Взагалі-то, максимальний безпечний поріг Vmem = 1,87 В, але для його досягнення необхідно дотримуватися ряду умов.


Проте, плата ASUS Maximus III Formula встановлює за замовчуванням Vmem = 1,55 В, а в документації до плати Maximus III Gene допустимий діапазон Vmem становить від ~ 1,6 В до ~ 1,8 В. Цілком ймовірно, що інженери ASUS спробували задіяти граничні специфікації платформи Intel LGA1156 (процесора + чіпсета + пам'яті), але з першого разу їм це не вдалося, оскільки в грі Unreal Tournament 3 система іноді працювала нестабільно. Примусова установка напруги Vmem = 1,65 В разом виправила цей недолік.




По-третє, плата відстежує швидкість всіх п'яти вентиляторів, які можуть бути підключені,




і управляє їх швидкістю за допомогою функції Q-Fan:




Необхідно відзначити те, що користувач отримує доступ до всіх технологій, які підтримуються сучасними процесорами Intel.







Також є можливість відображення параметрів BIOS на декількох мовах.

 

 

Ще відзначимо функцію заміни стартового зображення (POST-екрану) MyLogo 2, а також технологію CrashFree BIOS 3, яка дозволяє відновити "запороти" BIOS за допомогою образу на дискеті, CD-диску або флешці. Оновити версію BIOS можна кількома шляхами. По-перше, скористатися утилітами AFUDOS (DOS) і ASUS Update (Windows). По-друге, для цієї мети призначена утиліта EZ Flash 2, яка вбудована в BIOS.


Відзначимо підтримку енергозберігаючої технології EPU. Програмна частина представлена ​​у вигляді відповідної утиліти EPU 6-Engine.




А апаратна - чіпом, розташованим поруч з процесорним роз'ємом.




Також відзначимо технологію OC Profile, яка дозволяє зберігати всі налаштування BIOS в пам'яті і, при необхідності, завантажувати їх. Плата ASUS Maximus III Gene підтримує вісім незалежних профілів.



І, нарешті, звернемо вашу увагу на те, що інженери ASUS реалізували нову функцію тесту оперативної пам'яті MemPerfect.



Розгін і стабільність


Перш ніж переходити до розгону, розглянемо перетворювач харчування. Він має 10-фазну схему (8 + 2), в якій встановлено шість конденсаторів ємністю 270 мкФ і 24 (!) Конденсатора ємністю 820 мкФ.


До речі, перетворювач живлення контролера пам'яті (який інтегрований в процесор) виконаний по двофазної схемою, як і перетворювач підсистеми пам'яті.


Функції розгону зосереджені в розділі "Extreme Tweaker".




Плата ASUS Maximus III Gene підтримує технології: Intel X.M.P., CPU Level UP і Memory Level UP.


Про технологію Intel XMP (Extended Memory Profiles) ми говорили в огляді плати ASUS Maximus III Formula, а сьогодні скажемо пару слів про функції CPU Level UP і Memory Level UP. Почнемо з CPU Level UP, яка пропонує фіксований набір значень частот FSB / MEM, а для кращого сприйняття кожен такий набір названий ім'ям процесора з відповідними характеристиками.




Зокрема, ми встановили на плату процесор Intel Core i5 750, і встановили "CPU Level UP" в максимально можливе значення "Crazy 3.2G". В результаті плата підвищила частоту Bclk з 133 МГц до 160 МГц і зафіксувала множник на значенні 20. Відповідно, ми отримали тактову частоту процесора рівну 3,2 ГГц.


Що стосується функції Memory Level UP, то вона працює точно також, але за вихідну точку береться частота пам'яті.


До речі, працює в режимі пам'яті DDR3-1600, частота процесора встановлюється рівною 2,72 ГГц (160х17), що досить близько до штатної. Втім, у користувача залишається можливість підвищити множник процесора аж до значення 21. Більш високі частоти пам'яті ми не пробували, оскільки тестовий комплект A-Data AD31600X001GU не найкращим чином працює з процесорами LGA 1156 (на деяких материнських платах ця пам'ять не працює навіть на частоті DDR3-1333 МГц).

Решта функцій розгону:
Плата ASUS Maximus III Gene
Зміна множника CPU +
Зміна Bclk від 80 до 500 МГц (1)
Зміна Vcore від 0,85 В до 2,2 В (0,00625В)
Зміна Vmem від 1,35150 В до 2,50425 В (0,01325 В)
Зміна Vimc від 1,007 В до 2,00075 В (0,01325 В)
Зміна Vpll від 1,60325 В до 2,50425 В (0,01325 В)
Зміна Vpch від 1,007 В до 1,315 В (0,01325 В)
Зміна PCI-E від 100 МГц до 200МГц (1)

Потрібно підкреслити, що верхні межі діапазонів Vcore, Vmem і Vimc залежать від параметра Extreme OV.






Тепер переходимо до практичного розгону. Отже, плата ASUS Maximus III Gene показала наступні результати: стабільна робота на частоті Bclk = 198 МГц з процесором на ядрі Lynnfield




Продовжуючи тему розгону, відзначимо нову фірмову утиліту оверклокінга TurboV EVO:

 

продуктивність


При визначенні стартової частоти Bclk виявилося, що плата встановлює її c завищенням ~ 0,8 МГц.


Висновки


Відверто кажучи, материнська плата ASUS Maximus III Gene нам сподобалася трохи більше, ніж плата ASUS Maximus III Formula, через більш кращого співвідношення "ціна / якість". Однак безпосередньо дані плати порівнювати не можна, оскільки модель Gene, як і всі представники цієї серії, є абсолютно окремим напрямком Republic of Gamers, яке полягає у високій концентрації функціональності в форм-факторі MicroATX.

Зокрема на борту тестової плати розташовані два повнорозмірних слота PCI Express x16, а при необхідності користувач може встановити третю відеокарту в слот PCI Express x4. Інші можливості розширення знаходяться на досить високому рівні, і практично не поступаються повнорозмірним LGA1156-платам. Те ж саме можна сказати про набір фірмових технологій (реалізовані практично всі технології з асортименту ASUS) і про функції розгону. Втім, "стеля" потенціалу розгону визначити не вдалося, через не зовсім стабільного комплекту оперативної пам'яті. До речі з підсистемою пам'яті пов'язаний єдиний недолік плати ASUS Maximus III Gene - суттєве завищення напруги Vmem (на 0,25В!) Призводить до епізодичним збоїв в роботі. Цілком можливо, що в наступній версії BIOS ця проблема буде вирішена.

Висновок

плюси:
висока продуктивність;
8-фазна схема живлення процесора;
2-фазна схема живлення контролера пам'яті і 2-фазний PWM модулів пам'яті;
наявність двох слотів PCI Express x16 v2.0;
підтримка технологій NVIDIA SLI і AMD CrossFireX;
підтримка SerialATA II / RAID (8 каналів; P55 + JMicron JMB363);
звук High Definition Audio 7.1 і мережевий контролер Gigabit Ethernet;
підтримка інтерфейсу USB2.0 (14 портів) і IEEE-1394 (FireWire; 2 порту);
широкий набір фірмових технологій ASUS (PC Probe II, EZ Flash 2, CrashFree BIOS 3, MyLogo 2, Fan Xpert і ін);
додатковий набір технологій AI Proactive (AI Overclock, OC Profile (8 профілів), AI Net 2, TurboV EVO, EPU та інше);
кнопки Power і Reset;
кнопки скидання CMOS і Go Button;
технологія MemPerfect;

мінуси:

недоробки BIOS;

Особливості плати:

потужні функції розгону і досить високі результати;
немає підтримки LPT і COM портів, інтерфейсів FDD і Parallel-ATA;
тільки один порт PS / 2;



Материнська плата купити ASUS Maximus III Gene на чіпсеті Intel P55