Огляд телефона Nokia E72 Zodium Black
Часто задаваемые вопросы
  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

05.03.2010

Nokia E72 - це, як не важко здогадатися, так званий "апгрейд" знаменитого смартфона E71 від компанії Nokia. І, що цілком логічно, все праметри новинки на порядок вище попередньої моделі. Це стосується камери, процесора, пам'яті і навіть аудіо-роз'єму (3,5 мм замість 2,5 мм). Від попередника залишилися комунікації у вигляді Bluetooth, WiFi і GPS. Що ще нового і цікавого є в Nokia E72, ми довідаємося трохи нижче.

Дизайн і особливості

Отже, за традицією, почнемо опис з корпусу, екстер'єру апарату. Перед нами моноблок значних габаритів в плані ширини корпусу з об'єктивно невеликою глибиною - 114 x 58,3 x 10,1 мм і вагою 128 гр. Від попередника мобільних телефонів Nokia E72 практично не відрізняється, хоча вони і не ідентичні (E71 має такі розміри - 114 х 57 х 10 мм, 127 гр.). Відразу обмовимося, що по ходу огляду ми будемо порівнювати ці два апарати, тому що це і цікаво, і корисно - можливо, для когось буде очевидним питання заміни, а хтось навпаки вирішить взяти попередника за привабливою ціною.


Розміри апарату на любителя, вони однозначно вимагають звикання, нехай і не довгого. На перший погляд по Nokia E72 не так зручно говорити, проте, після перших дзвінків стає зрозуміло, що глибина пристрою грає тут не останню роль. Для транспортування смартфона підійде і кишеню піджака, так і в сумці він не загубиться. Що стосується набору і використання меню, то в першому випадку все ж зручніше використовувати дві руки, виробляючи введення двома великими пальцями, в той час як для доступу до функцій достатньо однієї руки. Невеликий відступ - набирати однією рукою текст можна, але для швидкості введення дві руки краще.

Матеріалами конструкції новинки як і раніше служить сукупність металу і пластика. По контуру лицьовій панелі ми бачимо оперізуючий металевий ободок, що закінчується на рівні клавіш, в який вписано глянсовий пластик, що прикриває дисплей, металева пластика керуючих клавіш, а також пластикова QWERTY-клавіатура. Частина, що залишилася корпусу, за винятком металевої кришки батарейного відсіку, пластикова, виконана з матового матеріалу. В цілому від E71 мало чим відрізняється, якщо не брати до уваги, що металевий ободок оперізує всю панель, а закінчується в обведення QWERTY-клавіатури (область під обідком в нижній частині - пластикова), плюс керуючі клавіші цілком пластикові.





Що стосується кольору корпусу E72, то на тестуванні у нас знаходився апарат бронзового кольору, який у продажу, ймовірно, не з'явиться. На прилавках салонів можна буде виявити чорний і сірий варіанти, які об'єктивно сприймаються краще.

Елементи конструкції корпусу практично не зазнали змін і виглядають наступним чином: верхня частина лицьової панелі увінчана горизонтальної прорізом розмовного динаміка, забраного сіточкою і має металеву окантовку по контуру. Праворуч від нього розташовані датчик освітленості і фронтальна камера для відеодзвінків (в E71 ці елементи оточують динамік з двох сторін).



Нижче розташовується дисплей апарату. Це 2,36 "TFT-матриця з роздільною здатністю 320х240 пікселів (QVGA), здатна відображати до 16,7 млн. Відтінків кольору. Якихось особливих дифірамбів співати екрану Nokia E72 нема за що, але це цілком робочий інструмент, з хорошою «картинкою», необхідним запасом яскравості і кутами огляду (суб'єктивно від E71 не відрізняється ні на йоту).


Під дисплеєм розташовується клавіатурний блок. Це практично не поділений відстанню блок керуючих і буквено-цифрових клавіш (хоча останні краще назвати літерні і цифрові). На відміну від E71, в Nokia E72 керуючі клавіші представлені металевою пластиною, що нагадує ковадло, кути якої віддані для контекстних клавіш, прийому і відхилення виклику. По центру конструкцію вінчає квадратний джойстик з вписаною клавішею підтвердження (вона ж є сенсорним touch-pad'ом) і світловою індикацією, а з боків розташувалися суміщені гойдалки - меню / календар, зліва і контакти / пошта, праворуч. Використання сенсорної клавіші джойстика вимагає звикання - спочатку курсор постійно не слухається і перескакує з потрібної позначки. При бажанні його можна відключити, проте при використанні в Інтеренет-браузері функція незамінна. Матеріал же джойстика по тактильним відчуттям - метал, на відміну від пластикового в E71, який менш ніж за рік роботи став непотрібним на вигляд.

WERTY-клавіатура складається з 39 (в E71 їх було 37) невеликих клавіш. Клавіші ідентичні за розміром, за винятком «пробілу», він в 2 рази ширше. Суб'єктивно розмір в порівнянні з E71 став трохи більше, а межклавішние інтервали - менше, зараз вони мінімальні і необхідні для ходу клавіш. Використання клавіатури вимагає деякого звикання і з перших хвилин вона може здатися незручною за рахунок розміру, невеликого і як наслідок трохи тугого ходу. Однак в процесі використання розумієш, що форма клавіш у вигляді черепиці зручна і набір тексту (в т.ч. електронної пошти) куди швидше, ніж набір на традиційній клавіатурі навіть з використанням T9. На жаль, але повноцінного тесту клавіатури ми провести не змогли через те, що в нашому екземплярі Nokia E72 був відсутній російську мову як в позначеннях, так і в меню. Сподіваємося, що незабаром зможемо доповнити огляд порівняльними тестами, після появи комерційних зразків з русифікацією.


Підсвічування клавіш білого кольору, коректно рознесена по блоку і сприяє зручному набору в сутінках



Під клавіатурою, зміщений вліво, розташований мікрофон смартфона. Даний елемент конструкції і за формою, і по розташуванню повторює такий в E71.





Розглянемо бічні грані апарату. Зліва розташовані інтерфейсний роз'єм (microUSB) і роз'єм для карти змінної пам'яті microSD, прикриті незнімними заглушками-дверцятами на невеликих ніжках. Якщо інтерфейсний роз'єм нічим не примітний, то санчата картки пам'яті розташовуються в корпусі досить глибоко і витягти карту не так просто. Для порівняння, ці ж елементи в E71 мають дзеркальне відображення, тобто карта вище по корпусу, інтерфейсний роз'єм нижче, прикриті гумовими, м'якими заглушками, а зверху блоку розташовується IrDA (інфрачервоний порт), якого в Nokia E72 вже немає.







Права грань вмістила клавіші зміни гучності, між якими затишно розташувалася кнопка PTT (Push-To-Talk). Самі по собі клавіші невеликі, довгасті, мають помірний хід. З огляду на, що в роботі вони використовуються не так часто після першого налаштування, використання їх комфортно. Роз'єм гарнітури, розташований в E71 над цим блоком, перемістився на верхню межу і розташувався там разом з клавішею харчування. Остання розташована по центру і напівнатиснутій, за традицією, активує вибір профілю роботи.





Нижня грань апарату вмістила роз'єм-отвір для підключення зарядного пристрою (традиційний стрижень) і отвір для кріплення ремінця (в цій частині наші апарати ідентичні).





Задня сторона Nokia E72 вміщує в себе консоль камери, на якій розташований об'єктив і спалах, яка в свою чергу відчутно виступає з корпусу. Якоїсь захисної шторки у камери немає, але для «ділової» лінійки Nokia це норма. Для порівняння, консоль в E71 виступає не менше, проте об'єктив і спалах дзеркально відображені, а крім того, на платформі присутній дзеркальце для автопортретів, чого в новинці немає.



Зліва від консолі ми можемо бачити три отвори, що прикривають сіточку зовнішнього динаміка, в той час як в попереднику сіточка зовнішнього динаміка розташовувалася на верхній грані корпусу.







Нижче по корпусу E72 розташовується батарейний відсік, прикритий металевою кришкою з лініями, що нагадують промені сонця. Для її отримання потрібно зрушити вниз фіксуючий важіль, після чого потягнути кришку вгору. Як видно на фото, кріплення здійснюється значною вертикальної пластиною у верхній частині і фіксується кришка також двома внутрішніми штирями зі зворотного боку. Незважаючи на це, незначний горизонтальний люфт конструкції присутній.

Принцип кріплення даного елемента в E71 дещо інший - якщо у верхній частині кришки присутні вже 2 фіксують виступу, то знизу їх немає зовсім - кришка кріпиться бічними виступами і для її вилучення потрібно затиснути 2 фіксатора панелі з обох сторін корпусі. Більш того, сама кришка в E71 більше і займає велику площу, щільно прилягаючи до консолі камери, в той час як Nokia E72 має значний відступ в цьому місці.



Під кришкою у значному резервуарі розташовується батарея BP-4L, зафіксована в нижній частині невеликим виступом. Для її отримання передбачено поглиблення на стику з консоллю сім-карти. Як ви розумієте, батарея блокує сім-карту, і дістати при встановленому акумуляторі не вийде. Сама ж сім-карта вставляється всередину корпусу до відповідного металевий кишеню, що має поздовжній виступ для вилучення з корпусу.

Користувальницький інтерфейс

Nokia E72 працює на базі Symbian 9.3 (Series 60 3rd Edition, Feature Pack 2). Знайома, перевірена і не один раз розглянута операційна система, у якій чимало шанувальників. Використання Feature Pack 2 в бізнес-лінійці при наявності 3,5мм аудіо роз'єму стає вже стандартом де-факто, і ми перестаємо дивуватися новацій Nokia.

В огляді інтер'єру смартфона ми більшою мірою зупинимося на базовій функціональності і лише поверхнево згадаємо додаткове ПО, адже, як відомо, крім базових додатків, все решта можна замінити розробками сторонніх компаній. Відмінності Nokia E72 від побратимів полягає в дефолной горизонтальній орієнтації екрану, але на функціонал операційної системи це не впливає.

Як і раніше, в бізнес-смартфонах виробника нам пропонується налаштувати 2 робочих стола (режиму очікування) - особистий і робочий, які дозволять буквально в один клік перемикатися з роботи на відпочинок і, як наслідок, з робочих додатків на розважальні. Вельми зручна знахідка і цілком затребувана функція.

Головне меню смартфона також вибирається з двох варіантів: значки або список. Підпункти ж більш консервативні, цілком і повністю представлені у вигляді вертикальних списків з іконками зліва від назви. Сортування пунктів, угруповання додатків по папках, як і раніше можлива і відкриває широкі можливості по персоніфікації і підстроювання інтерфейсу під себе. Тим оформлення в постачанні 6, але всі вони строгі, схожі один на одного, що, однак, не виключає можливість встановити сторонні теми для Nokia, яких в Інтернеті представлено в безлічі.

телефонний сервіс

Книга контактів в Nokia E72 є однією з найсильніших сторін смартфонів, побудованих на базі S60. Кількість контактів обмежено тільки вільною пам'яттю в телефоні, що абсолютно типово для всіх смартфонів. Є по 3 типових поля (точніше, по три поля з типовими мітками) для мобільних номерів, відео викликів, телефонних Інтернет номерів, факсів, електронних адрес, адрес контакту в Інтернеті, поштових адрес, і по одному типовому полю для пейджера, імені, прізвища , замітки і дати. ПІБ може бути в єдиному екземплярі, як і ДР (і ще парочка), а ось кількість всіх інших полів - на ваш розсуд. Поле поштової адреси включає в себе 7 внутрішніх полів. Ну і, звичайно, нікуди не зникла головна "фішка" симбіановським книги контактів - перейменування полів. Стандартним може бути не тільки номер телефону, але і e-mail, телефон для відеозв'язку, SMS, MMS і пропонує дану послугу. Сервіс PhotoID яким був таким і залишився, тому без сторонньої програми не обійтися, Nokia свідомо не змінює роботу цього сервісу. Власне назва поля "піктограму" повністю відображає суть справи.

Цікавим моментом є так само можливість вимови вбудованим синтезатором імені абонента. Тобто, один раз грає мелодія вхідного дзвінка, потім вимовляється ім'я, і ​​далі йде тільки дзвінок. Від користувача в даному випадку нічого не потрібно, тільки включити цю опцію. Голосовий набір працює за допомогою цього ж синтезатора, тобто голосові мітки не потрібні - достатньо вимовити ім'я з книги контактів. Розпізнавання відбувається досить якісно, ​​в більшості випадків мітка розпізнається з першого разу, проблеми виникають лише в шумному оточенні або на вулиці, якщо є сильні джерела шуму. Швидкий набір не підніс нічого несподіваного, все стандартно.

У журнал дзвінків можна потрапити або з меню, або натисканням клавіші виклику.

Списки викликів в Nokia E72 працюють як і раніше: три типи дзвінків (пропущені, отримані набрані), єдиного списку всіх викликів тут немає. Журнал дзвінків здатний зберігати інформацію про всі виклики протягом місяця (або ви можете змінити цей інтервал самостійно). Кожна подія можна подивитися детально, присутні різні фільтри при роботі з журналом. Інформаційні складові як то тривалість і пакетні дані, які відображають тривалість розмов і обсяг Інтернет - трафіку, також присутні.

повідомлення

Nokia E72 підтримує роботу з SMS, MMS і E-mail. Нічого особливо видатного в реалізації помічено не було, однак практично всі що може бути потрібно тут є: шаблони, чернетки, зберігання повідомлень на карті пам'яті.

Сервіс MMS теж звичний, підтримується робота з повідомленнями обсягом до 300 Кб, в повідомлення можна вставити картинку, звук (диктофонний запис), відеокліп. Так само є підтримка так званих MMS презентацій - анімованих роликів. Присутня можливість читання вхідних повідомлень за допомогою вбудованого синтезатора. Реалізація читання текстових повідомлень не найкраща і справа в не дуже продуманій системі управління і налаштувань.

E-mail клієнт вже вільно доступний для більшості сучасних смартфонів компанії вбудований в прошивку. Виробник навіть виніс окрему іконку доступу до функцій пошти в головне меню. У самому додатку ми бачимо всі створені ящики, настройки пошти, майстер створення нового ящика і довідку. За допомогою Майстра настройки без зусиль вдалося підключити пошту на серверах Mail.ru і на Gmail.com, Nokia E72 сам знайшов потрібні налаштування вхідного і вихідного сервера, треба було тільки ввести свій логін і пароль. З корпоративним ящиком було трохи складніше - тут все довелося прописувати вручну. Але якщо ви знаєте, які дані вписати в поля, то ніяких складнощів і з налаштуванням виникнути не повинно. Якщо автоматично ящик налаштувався неправильно, то виправити це можна в розділі «настройки».

Зовнішній вигляд поштової скриньки абсолютно новий: верхній рядок займає вибір папки повідомлень (вхідні, вихідні, чернетки і т.д., можна створювати свої папки) і тут же знаходиться швидкий перехід до інших налаштованим поштовим скринькам. Трохи лівіше вибору папок розташована функція сортування за датою, темі, відправнику, розміром, пріоритету, непрочитані листів і наявності вкладень.

Всі отримані листи спочатку автоматично групуються за датою отримання, непотрібні дати можна просто згорнути, щоб вони не заважали і не подовжували список.

З отриманого листа можна виокремити номери телефонів, електронні та поштові адреси: навівши курсор на виділені дані з'являється спливаюче меню, яке пропонує можливі дії з даними: зателефонувати-зберегти-написати sms або перейти за адресою і додати в закладки. Крім цього, якщо в книзі контактів збережений електронну адресу, з якого вам прийшов лист, (і вказаний телефон) E72 запропонує зателефонувати відправнику.

Робота з вкладеннями добре реалізована, отриманий файл можна відразу відкрити або для початку зберегти, з прикріпленням вкладень до своїх листів також проблем не виникає. З інших приємностей можна відзначити висновок двох ящиків на екран і 1-2 рядків-листів на головний екран, або просто вивести повідомлення з кількістю непрочитаних листів.

Організатор, офіс

Даний підпункт в новинці можна сміливо вважати одним з найбільш насичених. Розберемо основні програми.

Календар в Nokia E72 підтримує два типи відображення: по місяцях і тижнях (якщо не брати до уваги окрему зведення за обраною датою), в останньому випадку присутній розбивка дня по годинах. У календарі є чотири види подій: зустріч, пам'ятка, роковини і справа. Для списку справ є окремий варіант відображення, плюс інформація про кількість невиконаних справ виводяться на екран в режимі очікування.

Диспетчер файлів - файловий менеджер, що дозволяє здійснювати стандартні маніпуляції з контентом на карті пам'яті і пам'яті E72. А для архівації файлів передбачений архіватор Zip і при нинішніх цінах на карти змінної пам'яті його необхідність сумнівна, хоча для розархівування файлів безпосередньо на смартфорне, мабуть, деяким знадобиться.

Нотатки - простий текстовий редактор, що дозволяє на розлініяний аркуші паперу (саме таке відображення додатки) здійснювати записи, які в подальшому сортуються в вертикальному списку згідно дати і часу створення. Підтримуються також «активні замітки», де текст може бути доповнений мультимедійним контентом, але це окремий додаток.

Додаток «годинник» в Nokia E72 включає в себе також будильники і функцію світового часу. У першому випадку можна задати повторюваний сигнал по днях тижня і вибрати мелодію, а в другому вибрати міста перебування і щодо домашнього міста подивитися тамтешнє час.

Калькулятор - арифмометр з розширеним функціоналом у вигляді функції пам'яті, квадратними коренями і відсотками.

Конвертор в Nokia E72 дозволяє перераховувати крім валюти, також такі величини:

Площа
енергія
довжина
маса
потужність
тиск
температура
час
швидкість
Об `єм

Nokia Web Browser

Браузер підтримує все, що достатньо для повноцінної навігації по Інтернету: HTML (повноцінна робота з таблицями, фреймами, формами), JavaScript, CSS, RSS. Підтримуються наступні графічні формати: GIF, JPEG, BMP, WBMP, PNG. Так само є підтримка аудіоформатів MIDI, WAV, MP3, ACC, EACC +, AMR-NB, AMR-WB, Real Audio.

Браузер використовує протоколи безпеки і алгоритми, які поставляються з платформою S60 і Symbian OS

Докладніший матеріал представлений на нашому сайті.

комунікації

Комунікативні можливості представлені Bluetooth, Wi-Fi і USB, а ось ІК-порт, який ми ще бачили в Е71, з Е72 пропав - виробник порахував недоцільним його використання.

Bluetooth версії 2.0, а підтримка профілю A2DP дозволяє використовувати з Nokia E72 бездротову стерео-гарнітуру. Тестування працездатності було проведено з гарнітурою Plantronics Pulsar 590E, проблеми не зафіксовані, рівно як і передача даних між смартфоном і ПК, комунікатором і декількома мобільними телефонами.

Вбудований WLAN (802.11 b / g) в телефоні зайвою ніяк не назвеш, підтримуються стандарти безпеки, настройки максимальні. Працює все досить просто, в "з'єднаннях" створюється точка доступу, вибирається тип мережі і далі будь-який додаток може використовувати її, а також в пункті меню «Зв'язок» присутній спеціальний Майстер WLAN, що допомагає в налаштуванні з'єднання. На екрані E72, в статусному рядку режиму очікування, або в верхньому кутку екрану при роботі з меню з'являється символ, що сигналізує про доступність Wi-Fi мереж.

Режим USB вибирається з 5-ти варіантів: PC Suite, накопичувач, передача зображень, передача медіа, підключення до ПК (режим модему). Причому ці опції можна задати в меню, або ж вибрати безпосередньо при підключенні дата-кабелю.

В Nokia E72 присутній також функція FOTA - оновлення прошивки через стільникову мережу.

GPS

В апараті є в наявності вбудований чіп A-GPS, а для навігації встановлено додаток Ovi Maps. Для запуску навігації переходимо в розділ «зв'язок» і запускаємо «дані GPS» - в 3-х вкладках містяться дані про поточний стан приймача, позиції і пройдений шлях. Суб'єктивно, інформаційна складова даного сервісу дуже непогана - все досить інформативно і логічно, розібратися з настройками не складе труднощів.

Сама навігаційна програма або ж просто карти - Ovi Maps. Додаток не унікально і є на всіх смартфонах компанії.

Камера

В Nokia E72 встановлена ​​5-мегапіксельна камера з автофокусом і світлодіодним спалахом. Для запуску програми «камера», необхідно вибрати його в меню, тому що окремої клавіші для цього не передбачено. Додатково, і це хочеться обов'язково відповісти, виробник нарешті «повісив» функцію фокусування на натискання центральної клавіші. Нагадаємо, в E71 цим займалася клавіша «T» (або «2»), що було не зовсім зручно, а точніше зовсім не зручно.

По частині роботи програми, перед нами традиційний інтерфейс знайомий нам по більшості сучасних апаратів Nokia.

Отже, справа розташована вертикальна смуга з іконками швидкого запуску основних налаштувань камери, а саме:

Перехід до відео
Панорама
Режим зйомки (авто, задано користувачем, макро, портрет, пейзаж, спорт, ніч, нічний портрет)
Перемикання в режим панорами
Спалах (авто, включити, без червоних очей, відключити)
Таймер (відключити, 2, 10, 20 секунд)
Режим серії (один знімок, серія, 10, 30 секунд, 1, 5, 10, 30 хвилин)
Фотогалерея

Потрібно відзначити, що це функції «за замовчуванням» і їх можна трохи розширити або замінити, для цього передбачено відповідне меню програми.

Решта ж, розширені настройки ховаються під лівою або нижньої контекстної клавішею, тому що зйомка більш зручна при горизонтальній орієнтації і дисплея і апарату в цілому.

До них відносяться:

Якість фото (5, 3, 0.3 мегапікселя)
Додати в альбом
Показувати фото
Стандартне ім'я
Розширене цифрове збільшення
Звук зйомки (4 варіанти і немає можливості відключити звук)
пам'ять, яка використовується
відновити настройки

Про якість фото по традиції можна судити за наведеними нижче знімках. Збільшення розмірів кадрів не сильно позначилося на їхній якості - створюється враження, що того ж ефекту можна було б досягти інтерполяцією знімків з 3.2-мегапіксельного модуля E71. Хоча в цілому, інструмент цілком робочий, для «швидкої» зйомки він цілком підійде, якщо не особливо чіплятися. Макрозйомка присутній, спалах теж, хоча останній елемент цікавіший як допоміжний промінь автофокусування, тому що на ближньому відстані дає Пересвет, а в темряві не справляється з обов'язками.

Ігри та додатки

В апараті встановлено всього 2 java ігри для Nokia, це набір пасьянсів - Solitaires і Block Cascade fusion.

Крім цього, апарат підтримує Java, тести якою були проведені традиційними засобами JBenchmark і з їх результатами можна ознайомитися в таблиці в порівнянні з попередником.

Табл. "JAVA" Nokia E72
Nokia E72
Nokia E71
Платформа MIDP 2.0, CLDC 1.1 MIDP 2.0, CLDC 1.1
Тесты
JBenchmark 1.1.1 5896; Text/1404, 2D/1374, 3D/977, FillRate/573, Animation/1568 4518; Text/474, 2D/1388, 3D/772, FillRate/343, Animation/1541
JBenchmark 2.1.1 772; Image/457, Text/964, Sprites/614, 3D/1136, UI/889 457; Image/390, Text/688, Sprites/486, 3D/955, UI/160
JBenchmark 3D HQ/258 LQ/538 Triangle ps/74497 Ktexels ps/- HQ/194 LQ/364 Triangle ps/59111 Ktexels ps/-
JBenchmark HD Smooth triangles/167124 Textured triangles/142267 Fill rate/4882 kTexels Gaming/234 (7.8 fps) Smooth triangles/113227 Textured triangles/93519 Fill rate/2327 kTexels Gaming/154 (5.1 fps)

Мультимедіа-можливості

В Nokia E72 крім музичного програвача присутній доступ до музичного магазину Nokia, сервіс подкастингу, пошук музики, радіо і диктофон.

Сам музичний програвач не зазнав змін, це все той же зручний інструмент прослуховування композицій з великим плюсом у вигляді 3.5мм-jack'а, що дозволяє використовувати улюблені навушники, а не фірмову гарнітуру Nokia. У нашому випадку це були Sennheiser CX 300 і потрібно сказати, що якщо звук в зв'язці був не ідеальний, то дуже якісний.

Розглянемо додаток трохи більш докладно - після запуску ми потрапляємо у вертикальний список, в якому за типом даних з тегів відсортовані композиції, хоча в перший раз для цієї сортування має сенс «оновити бібліотеку». Перед нами: виконавці, альбоми, списки відтворення, всі мелодії, підкасти, жанри й композитори. Вибираємо потрібне і переходимо до відтворення: ліва частина екрану віддана під обкладинку композиції, праворуч біжучим рядком слід назва, під яким розташувався «статус-бар», з ліва і праворуч від якого розташовані дані про минулий і залишився часу.

З настройок відзначимо, можливість вибору випадкового відтворення, повторне відтворення як однієї, так і всіх мелодій, 6 варіантів еквалайзера, зміна балансу, посилення басів, розширене стерео.

Радіо в Nokia E72 - зручний FM-приймач з мінімальною кількістю налаштувань. Для вибору радіостанцій можна скористатися або Інтернет-з'єднанням, що дозволяє задати практично всі радіостанції вашого регіону, або провести ручну настройку. Відтворення можливо і через зовнішні динаміки смартфона і через навушники, але останній аксесуар обов'язковий, тому що виконує роль антени.

Диктофон - корисне і працездатний додаток, що дозволяє записувати не тільки навколишній світ, а й розмови. В налаштуваннях можна вибрати якість запису і пам'ять для збереження.

Огляд був би не повним без номінального порівняння технічних характеристик в табличному вигляді. Як ви бачите, відмінності є (по апаратної частини, порівняння JBecnmark більш наочні), однак, не варто забувати про прогрес і ціною пристроїв.

Враження й висновки

Заявлені виробником дані часу автономної роботи виглядають наступним чином - 492 години в режимі очікування, або 12,5 - в режимі розмови. На практиці нам вдавалося "вичавити" з Е72 близько 2,5-3-х діб роботи при середньому рівні розмов, використанні Bluetooth, e-mail клієнта як через GPRS / EDGE, так і через WiFi, плюс зйомка камерою і незначне прослуховування музики / радіо. З огляду на специфіку лінійки, саме так і буде витрачатися батарея, хоча при збільшенні мультимедійної навантаження чекайте зниження терміну роботи. У порівнянні з тим же Е71, новинка працює трохи довше, але найімовірніше справа не в оптимізації ПЗ, а скоріше новизні елемента живлення (нагадаємо, що він ідентичний).

Рівень прийому Nokia E72 без претензій - смартфон досить швидко ловить мережу і не відпускає її по максимуму, так само як і більшість продуктів компанії. Гучність розмовного і зовнішнього динаміків хороша, можна сказати, що не позбавлена ​​запасу. Не сильно від цього тандему відстає і вібро, його потужність достатня для більшості ситуацій.

Найскладнішим, мабуть, в даній статті буде написання підсумків. Е71 був і поки залишається однією з найбільш затребуваних трубок, однак, як це часто буває, випуск продовжувача серії, Е72, неминуче припинить виробництво попередника. Чи вдалося виробнику врахувати всі "недоліки" і не розчарує новинка користувача? Мабуть ні. Судіть самі, нічого, крім можливо частинки пам'яті, яку з'їдає велика за обсягом ОС в Е72 не погіршився, а в очевидних плюсах - більш потужний процесор, універсальний аудіо-роз'єм і камера з великою роздільною здатністю. Приємним доповненням будуть touch-pad, Feature Pack 2 зі своїми "прикрасами", спочатку вбудований в прошивку клієнт електронної пошти і злегка, але все ж збільшені клавіші клавіатури. Наша думка така - бігти і міняти наявний Е71 на Е72 не варто, в даному випадку різниця здасться "гомеопатичної", а ось що вибирають новий телефон має сенс все ж звернути свій погляд у бік Е72, він вас явно не розчарує.