Особливості роботи ламінатора
Часто задаваемые вопросы
  • ❓ На какие товары предоставляется гарантия?

    ✅ Гарантия предоставляется на товары в зависимости от сервисной политики производителя. Срок гарантии указан в описании каждого товара на нашем сайте. Подтверждением гарантийных обязательств служит гарантийный талон производителя или гарантийный талон нашего магазина.

  • ⌛️ Какой у вас график работы?

    ⏰ Мы работаем по следующему графику: - понедельник — пятница: с 9-00 до 19-00; - суббота: с 9-00 до 14-00

  • 🚛 Как осуществляется доставка по Украине?

    🚚 Доставка по Украине производится с помощью курьерских служб Украины. С их списком Вы можете ознакомиться более подробно в разделе "Оплата и доставка".

  • 🛠 Куда мне обращаться по вопросам послегарантийного ремонта и сервисного обслуживания?

    💡 По вопросам послегарантийного ремонта и обслуживания Вы можете обращаться в официальные сервисные центры производителей, а также в наш сервис, где высококвалифицированные специалисты всегда с радостью помогут в решении Ваших проблем.

14.01.2020

Принцип роботи ламінатора і основні особливості експлуатації.



Ламінатор вдає із себе пристрій, який за допомогою нагріваються валів прокатує через себе ламінації і робите процес ламінування. По суті, це 2, 4 або 6 валів (в залежності від типу пристрою) через які пропускається плівка для ламінування. На плівці нанесений клей, який при кімнатній температурі не має клеючих властивостей матеріалів - матова і шорстка. Навіть глянсова плівка в незаламінірованном вигляді нагадує матів. Після ламінування глянцева плівка стає дійсно глянсовою і прозорою. Для того, щоб купити ламінатор краще знати певні особливості, пов'язані з їх експлуатацією.

Основні етапи роботи з ламінатором


Купуючи ламінатор в Україні, Києві чи будь-де технологія роботи з ним від цього не змінюється. Варто виокремити такі найважливіші етапи роботи:

1) Включення і вибір режиму роботи на ламинаторе. У різних моделях дана процедура реалізована по різному. Включення класично - кнопками ON або OFF, сам режим ламінування може вибиратися кнопками FWD (вперед) або REV (реверс, зворотне обертання валів). Також варто звертати увагу, що в деяких моделях ламінаторів (особливо в лінійці Agent) подача плівки здійснюється ззаду - з того боку, звідки в більшості ламінаторів виходить заламіноване плівка.

2) Вибір температурного режиму в залежності від використовуваної плівки. На деяких ламінаторах використовується регулятор температури - в такому випадку необхідно вибирати температуру в залежності від товщини плівки.

Якщо швидкість регулюється, то в залежності від збільшення або зменшення швидкості варто збільшувати або зменшувати температуру валів. У деяких моделях вибирати не температура а безпосередньо товщина ламінованої плівки. Якщо у вашому ламинаторе немає регулювання температури або вибору товщини плівки - скоріш за все у вас модель з невеликим діапазоном плівок (від 60 до 125 мкм) У такому випадку досить вибрати просто режим гарячого ламінування (HOT).

3) Правильна подача плівки в ламінатор. Плівка для ламінування конвертний складається з двох аркушів (формат А4, А3, А5, А6 і т.д.) склеєних по одній з чотирьох сторін. За рахунок цієї особливості її і називають конвертової плівкою. При роботі з ламінатором ламінації необхідно подавати строго цієї згуртованою стороною. Якщо подавати іншою стороною, то плівка може зміститися і намотатися на вали.

Чим відрізняється гаряче від холодного ламінування.



Гаряче ламінування відбувається тільки при нагрітих до потрібної температури валах. Більшість плівки для ламінування яку можна купити це саме плівка для гарячого ламінування. При холодному ламінуванні вали не нагріваються, а просто пропускають через себе плівку. Холодне ламінування має на увазі використання спеціальної плівки з клейкою стороною. Області застосування - при ламінації матеріалів, на які не можна впливати високою температурою. Якщо при виборі ламінатора стоять базові завдання - то варто орієнтуватися тільки на плівку для гарячого ламінування


Що робити, якщо застрягла плівка в ламінаторі.


Рідко, при неправильній подачі плівки або інших обставин може виникати ситуація, коли плівка застряє між валами або намотується на них. Для того, щоб вирішити дану ситуацію є такі механізми як разжим валів, реверс або підняття кришки, що закриває вали ламінатора.

У бюджетних моделях ламінаторів ще все реалізований разжим валів у вигляді важеля ззаду. Натискаючи на важіль відстань між валами збільшується і стає легко витягнути матеріал.

У режимі реверсу вали обертаються в зворотну сторону, виштовхуючи таким чином матеріал, який зам'явся або намотався на вали. Краще при цьому дати охолонути валів.

Багато професійні моделі ламінаторов (ламинатор OL-500) мають вільний доступом до валів, що дозволяє наблжать процес ламінування і легко витягти зам'яти матеріал. Якщо нічого з перерахованих варіантів не допомагає - зверніться в сервіс.

Чи можливо отримати матеріал з плівки після ламінування.


Як при конвертній (формату А4 чи А3) так і при рулонної ламінації технологія нанесення плівки однакова.

Після нагріву клей на плівці розплавляється і по всій поверхні матеріалу проклеюється. Залежно від типу матеріалу (звичайний папір, крейдований, фотопапір) плівка або повністю проклеюють матеріал, або проклеюється по краю матеріалу, утворюючи щось на зразок рамки або окантовки з плівки. Якщо матеріал пористий (звичайний папір) то знімаючи плівку можна легко пошкодити вміст. Якщо матеріал глянсовий, то є ймовірність зберегти зображення і матеріал в первісному вигляді після вилучення його з плівки. Існують деякі види плівок які проклеюються тільки стикаючись один з одним, не приклеюючи при цьому до матеріалу (наприклад, плівка А4 (216х303) 100мк Agent Capsule).

Якщо при виборі ламінатора або в процесі експлуатації у вас виникають питання - рекомендуємо звернутися до фахівців нашої компанії по даному напрямку - телефон (044) 205-40-19.

Відео, за допомогою якого можна легко підібрати ламінатор під потрібну задачу: